Polonia Bytom remisuje z Kotwicą Kołobrzeg 2-2

Ostatnia akcja meczu zabrała Polonii drugie zwycięstwo w tym sezonie na stadionie  Edwarda Szymkowiaka. Po pięknym golu Partyka Stefańskiego Polonia remisuje z Kotwicą 2-2

Pierwsza połowa dla Polonii nie zaczęła się pomyślnie. Już w 8’ z rzutu karnego bramkę dla Kotwicy strzelił Jakub Poznański dzięki czemu Kotwica objęła prowadzenie 0-1.  Bytomianie usiłowali odrobić wynik. W 24 minucie mając okazję Kuzdra wypatrzył Musiolika w polu karnym, ten z ostrego kąta uderzył mocno po długim słupku niestety chybił minimalnie. Kotwica mądrze broniła wyniku i nie dopuściła Polonii do bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1.

W drugiej połowie zawodnicy Polonii zaczęli grać agresywniej, w 48 minucie Ceglarz popędził lewą flanką i dograł w pole karne, gdzie Musiolik po przyjęciu piłki odegrał ją na 16 metr do Lachowskiego, który uderzył lewą nogą nad bramką. Na szczęście kapitan Polonii drugą szansę na bramkę wykorzystał idealnie, pokonując z 5 metra bramkarza Kotwicy, wyrównując wynik  1-1.  Po strzelonej bramce bytomianie nabrali wiatru w żagle. W 74 minucie Stefański perfekcyjnie uderzył lewą nogą z rzutu wolnego w samo okienko bramki, bramkarz Kotwicy nie miał szans. Polonia objęła prowadzenie 2-1. Pomimo zadowalającego wyniku Polonia nie odpuszczała i próbowała podwyższyć wynik. W doliczonym czasie  gry Kotwica się nie poddała i walczyła do ostatnich minut co w 92 minucie wykorzystał Wiktor Witt i z czwartego  meta umieścił piłkę w bramce gospodarzy tym samym ustalając wynik spotkania na 2-2.

Polonia Bytom – Kotwica Kołobrzeg 2-2 (0-1)

Bramki: 57′ Marcin Lachowski, 74′ Patryk  Stefański – 8′ Jakub Poznański (kar.), 90+2. Wiktor Witt

Kartki:   60′ Marcin Lachowski – 79′ Mateusz Świechowski

Polonia Bytom: 1. Marcin Michalak – 27. Wojciech Jurek, 19. Mateusz Słodowy, 9. Michał Szal, 5. Marek Szyndrowski – 28. Jakub Kuzdra, 21. Sławomir Musiolik ( 16. Jakub Żmuda 87′), 8. Michał Chrabąszcz,23. Marcin  Lachowski, 14. Piotr Ceglarz (15. Aleksander Januszkiewicz 77′) – 22. Arkadiusz Kowalczyk

Rezerwowi: 31. Mateusz Harkawy, 10. bartłomiej Setlak, 11. Patryk Stefański, 15. Aleksander Januszkiewicz, 16. Jakub Żmuda,20. Kamil Zalewski, 24. Łukasz Rylukowski

Kotwica Kołobrzeg: 33. Robert Błąkała – 18. Jakub Poznański, 23. Wiktor Witt, 4. Remigiusz Szywacz, 3. Błażej Chouwer, 99. Arkadiusz Lewiński, 14. Korneliusz Sochoń (8. Mateusz Świechowski 62′), 16. Mateusz Janeczko (20. Oskar Paprocki 77′), 7. Łukasz Kacprzycki ( 11. Karol Zieliński 58′), 19. Sebastian Bartlewski, 9. Piotr Giel

Rezerwowi: 1. Adrian Woszczyna, 8. Mateusz Świechowski, 77. Michał Michurski, 11. Karol Zieliński, 20. Oskar Paprzycki, 22. Piotr Paprocki, 6. Mateusz Jagiełło

Sędzia: Wojciech Myć