Polonia – MKS Kluczbork. Sięgnąć po pierwsze punkty!

W sobotę o 17:00 Niebiesko-Czerwoni rozegrają trzeci mecz w sezonie III grupy trzeciej ligi. Przystąpią do niego z postanowieniem zdobycia pierwszych punktów.

1:2 z Foto-Higieną Gać, 0:1 ze Ślęzą Wrocław – z pewnością nie takiego rozpoczęcia sezonu oczekiwaliśmy, a okoliczności poniesionych przez Polonię porażek były tym boleśniejsze, że rywale na deski rzucali nas nie po efektownych akcjach, bijąc nas kulturą piłkarską na głowę, a wskutek uderzeń z dystansu. My zaś jedyną dotąd bramkę zdobyliśmy już w 9. minucie pierwszego spotkania, w dodatku z rzutu karnego, za sprawą Marcina Lachowskiego. W sobotę wszyscy udamy się z pewnością na Frycza-Modrzewskiego z wiarą w przełamanie i sięgnięcie po pierwsze w sezonie punkty.

Nasz rywal, czyli MKS Kluczbork, jest w tabeli sklasyfikowany wyżej, mimo że rozegrał tylko jedno spotkanie. Przed tygodniem zanotował domowy remis (3:3) z ROW-em 1964 Rybnik, dwukrotnie odrabiając straty i „wyciągając” wynik najpierw ze stanu 0:2, a następnie – 2:3, czyniąc to w samej końcówce. W pierwszej kolejce drużyna z województwa opolskiego nie grała, bo bardzo późno wyjaśnił się jej status. To pokłosie letniej – smutnej – telenoweli, jaka stała się m.in. jej udziałem, ale w której główną rolę grał Rozwój Katowice. Katowicki klub ostatecznie wycofał się z rozgrywek, przez co w roli najwyżej sklasyfikowanego spadkowicza utrzymał się MKS. Latem kluczborczanie bardzo długo byli zawieszeni w próżni. Z ich obozu wprost płynęły słowa, że „na razie kontraktujemy zawodników na czwartą ligę”.

Ten czarny dla nich scenariusz nie wszedł w życie. Dlaczego czarny? No bo jak inaczej określić trzy degradacje z rzędu? Jeszcze wiosną 2017 roku MKS rywalizował na zapleczu ekstraklasy, m.in. pokonując Górnika Zabrze czy GKS Katowice. Spadł z pierwszej ligi, rok później spadł z drugiej ligi, a miniony sezon – mimo 13. miejsca – zakończył w wyjątkowo pojemnej strefie spadkowej trzeciej ligi. Uratował się przy zielonym stoliku. Latem w drużynie doszło do wielu zmian. 14 zawodników odeszło, w ich miejsce przyszło 10 nowych, został za to trener Dariusz Surmiński. W kadrze nie brakuje graczy pamiętających pierwszoligowe czasy klubu – jak Krzysztof Stodoła, Paweł Gierak, Kamil Nitkiewicz czy Adam Orłowicz.

W tym tygodniu oba zespoły grały już o stawkę w ramach Pucharu Polski. I tu wspólny mianownik: oba konfrontując się z rywalami z „okręgówki” traciły gola na 1:1. MKS ostatecznie wygrał w Racławiczkach z LZS-em 5:1, zaś Polonia pokonała Czarnych Kozłowa Góra 4:1. Dodajmy, że kluby łączy osoba Piotra Makowskiego. Napastnik Niebiesko-Czerwonych jesienią 2018 roku rozegrał w barwach MKS-u 19 meczów i strzelił 3 gole, po czym przeniósł się do Bytomia.

Z drużyną z Kluczborka – młodą, bo założoną w 2003 roku – rywalizowaliśmy dotąd o punkty tylko w sezonie 2013/14. W ramach rozgrywek drugiej ligi zachodniej przy Olimpijskiej padł remis 1:1 (Broniewicz – Niziołek), zaś w rewanżu na Opolszczyźnie górą był MKS, wygrywając 3:1 (Reinhard, Giel, Hober – Lachowski).

Przypominamy, że w piątek 16 sierpnia w siedzibie Stowarzyszenia Kibiców Klubu Polonia Bytom przy ul. Kolejowej 6 między 18:00 a 20:00 będzie można nabywać nie tylko pojedyncze bilety na mecz z MKS-em Kluczbork, ale i karnety na osiem spotkań Niebiesko-Czerwonych, jakie zostały do rozegrania tej jesieni przy Frycza-Modrzewskiego. Po obniżce cena karnetu normalnego to 99 zł, zaś karnetu ulgowego – 69 zł. Sprzedawane są wyłącznie na trybunę krytą, na której prowadzony jest zorganizowany doping kibiców dla drużyny Polonii.

Ulgowe karnety i bilety przysługują dzieciom od 13. do 18. roku życia, kobietom oraz seniorom powyżej 60 lat. Informujemy, że jedyna póki co dostępna forma płatności to gotówka. Za niedogodności przepraszamy.

Ceny pojedynczych biletów na domowe mecze BS Polonii w rundzie jesiennej sezonu 2019/20:
– bilet normalny na trybunę krytą – 15 zł (tylko pod warunkiem, że nie sprzedadzą się wszystkie karnety)
– bilet ulgowy na trybunę krytą – 10 zł (tylko pod warunkiem, że nie sprzedadzą się wszystkie karnety)
– bilet normalny na sektor rodzinny (naprzeciwko trybuny krytej) – 15 zł
– bilet ulgowy na sektor rodzinny (naprzeciwko trybuny krytej) – 10 zł

Kasę biletową (od strony Hali Na Skarpie) otworzymy dla Was w sobotę o 15:00, czyli na dwie godziny przed rozpoczęciem meczu. Tam też będzie można nabyć nie tylko bilet, ale i karnet. Posiadacze karnetów na rundę jesienną otrzymają pierwszeństwo nie tylko na zakup karnetu na rundę wiosenną, na którą przypadać będzie zasadnicza część obchodów 100-lecia naszego Klubu, ale też na zakup limitowanych gadżetów z okazji tego pięknego jubileuszu. Wydanie tychże gadżetów planowane jest orientacyjnie na przełom 2019 i 2020 roku. Zaznaczamy, iż przy bramie wejściowej na sektor rodzinny nie będzie prowadzona sprzedaż biletów. Czynna będzie jedynie kasa od ul. Frycza-Modrzewskiego.

Internetową transmisję meczu zapowiedziała telewizja Śląskie.TV. Cena kodu dostępu do transmisji to 12 zł. Informujemy, że za pośrednictwem naszej strony internetowej przeprowadzimy tradycyjną tekstową relację live ze spotkania.

Do zobaczenia na trybunach! Cała Wiara zawsze razem!

Polonia Bytom – MKS Kluczbork
3. kolejka III grupy III ligi
sobota, 17 sierpnia, godz. 17:00, stadion przy ul. Frycza-Modrzewskiego

Sędziuje: Robert Parysek (Głogów).

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę