Poloniści z rocznika 2003 podbili Francję !

Ogromnym sukcesem zakończył się wyjazd zespołu Polonii Bytom z rocznika 2003 na międzynarodowy turniej do francuskiego Dechy. Zawodnicy prowadzeni przez Trenera Daniela Srokę zajęli 3 miejsce w turnieju i do Polski wrócili z brązowymi medalami na szyi.

Pierwszego dnia turnieju młodzi poloniści w swojej grupie rozegrali dwa spotkania. Pierwszym przeciwnikiem niebiesko-czerwonych była niemiecka drużyna SpVg Erkenschwick. Spotkanie zakończyło się wygraną naszych zawodników 2:1, a bramki strzelali Bardl i Kozicki. Następnym rywalem Polonii był francuski FC Masny. Po wyrównanym spotkaniu poloniści zremisowali spotkanie 1:1 (bramka Fornalczyka). Wynik ten wystarczył, aby wygrać grupę i awansować do ćwierćfinału, w którym czekał już A. S Sin Le Noble. Po doskonałych zawodach w wykonaniu naszych zawodników i bramkach niezawodnych w tym turnieju Bardla i Kozickiego, ostatecznie Polonia wygrała 2:1 i zameldowała się w półfinale imprezy. W meczu o wejście do finału czekała na zawodników z Bytomia czeska FK Victoria Zizkov, a więc jeden z bardziej znanych czeskich klubów, słynących ze szkolenia młodzieży. Po zaciętym boju i remisie w regulaminowym czasie gry 1:1 (bramka Puchały), do wyłonienia finalisty imprezy potrzebny był konkurs jedenastek. Lepiej piłkę z „11” metra uderzali Czesi i to oni awansowali do wielkiego finału. W spotkaniu o 3 miejsce Polonia spotkała się z zawodnikami z zaprzyjaźnionego z miastem Bytom, Recklinghausen. Nasi młodzi chłopcy za wszelką cenę chcieli udowodnić swoją wartość w tym ostatnim spotkaniu. Sztuka ta udała im się dzięki trafieniu Fornalczyka. Ostatecznie BS Polonia Bytom U-15 (rocznik 2003) w międzynarodowym Turnieju w Dechy, we Francji, zajęła doskonałą 3 pozycję.

Dla chłopaków z rocznika 2003 turniej we Francji był olbrzymim przeżyciem. Zawodnicy mieszkali w bardzo dobrych warunkach, które zapewnił organizator imprezy. Mogli zwiedzić miejscowość Dechy, w której się znajdowali, a także wzięli udział w specjalnie wystawionym na ich cześć bankiecie.

Na gorąco, tuż po przyjeździe do Bytomia rozmawialiśmy z kapitanem Polonii U-15, Denisem Sojką:

“Zagraliśmy bardzo dobry turniej, szkoda bardzo tego meczu półfinałowego, w którym na pewno nie byliśmy gorsi od zawodników z Czech. Rzuty karne to jest jak zwykle loteria, niestety szczęście nie uśmiechnęło się do nas. W spotkaniu o 3 miejsce byliśmy bardzo zdenerwowani, udało się szybko zdobyć bramkę i utrzymać wynik do końca. Ten wynik we Francji to jeden z większych naszych sukcesów. Nasza gra we Francji pokazała, że stać nas na wiele. Spotkanie z Victoria Zizkow udowodniło nam, że potrafimy dobrze grać w piłkę, mamy nadzieję, że przełoży się to na spotkania w lidze”.

 

Kadra BS Polonia Bytom rocznik 2003 na turniej we Francji:

Wójcik Kamil, Fornalczyk Mariusz, Suszczewicz Andrzej, Janiak Dawid, Delong Jakub, Oliwier Ochman, Kłyk Bartosz, Denis Bardl, Denis Sojka, Denis Pytel, Piotr Świerk, Puchala Paweł, Malinowski Damian, Szczypiński Kamil, Fedak Rafał, Kozicki Dawid.

Trenerzy: Daniel Sroka oraz Dawid Mróz.

 

Gratulację dla naszych młodych zawodników ! Mamy nadzieję, że wynik osiągnięty we Francji przełoży się na postawę młodych polonistów w rozgrywkach ligowych.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę