Poloniści znowu “Na Skarpie”! Polonia – MKS II

W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością w 2020 roku koszykarze BS Polonii Bytom podejmą drugą drużynę MKS-u Dąbrowa Górnicza. Dąbrowianie to jedna z rewelacji obecnego sezonu 2 ligi.

Zespół z Zagłębia plasuje się aktualnie na trzeciej pozycji w zestawieniu grupy C, ze świetnym bilansem jedenastu zwycięstw i raptem czterech porażek. Przed sezonem trudno było przypuszczać, że MKS będzie w ligowej tabeli wyżej od na przykład drużyny z Katowic, a jednak tak w istocie jest. Zresztą podopieczni trenera Wojciecha Wieczorka w bezpośrednim pojedynku ograli AWF Mickiewicza 103:93. Aktualnie dąbrowianie tkwią w passie trzech kolejnych zwycięstw (kolejno z Basket Hills Bielsko-Biała, MUKS Unią Tarnów oraz KK UR Bozza Kraków) i z pewnością marzą o doścignieniu serii 6 kolejnych triumfalnych potyczek, które zmaterializowali na przełomie października i listopada. MKS to w tej chwili jeden z głównych faworytów do uzyskania przewagi parkietu w pierwszej rundzie fazy play-off.

Zespół z Dąbrowy Górniczej to przede wszystkim potężna siła obwodowa. Duet Patryk Wieczorek oraz Paweł Jurczyński to zdecydowanie gracze z gatunku “professional scorer”, znajdujący się w czołowej dziesiątce najlepiej punktujących zawodników. Dla bytomian neutralizacja działań rywali z dala od kosza może być kluczem do tego spotkania. Rownowagi można także upatrywać w “pomalowanym”, gdzie wysocy Polonii muszą rządzić, dzielić i mówić jednym głosem.

Sobotnie wczesne popołudnie rezerwuje w hali “Na Skarpie” słuszna porcja dobrego basketu! Zapraszamy do wspierania “Polonistów”!

BS Polonia Bytom – MKS II Dąbrowa Górnicza
Sobota, 18.01.2020, godz. 13
Hala “Na Skarpie”, ul. Modrzewskiego 5a, Bytom

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę