Poważne granie czas zacząć. W sobotę jedziemy do Będzina na starcie z RKS Grodziec.

Zaledwie dwa tygodnie pozostały do zakończenia rundy jesiennej rozgrywek Haiz IV ligi. Co wiemy dzisiaj? Trzy drużyny wysuwają się na czoło peletonu, który gna do czerwcowych spotkań barażowych o prawo do gry w III lidze. Wśród tej trójki zespołów poza niebiesko-czerwonymi jest także Śląsk Świętochłowice oraz RKS Grodziec, a więc zespoły, z którymi nasz zespół mierzyć się będzie w najbliższych dwóch tygodni. Na pierwszy ogień czeka nas wyjazd do Będzina na pojedynek z Grodźcem, który odbędzie się w sobotę 3 listopada o godzinie 14:00.

W cieniu trwającej w Bytomiu batalii o fotel prezydenta miasta, w którym udział biorą urzędujący włodarz miasta, a więc Damian Bartyla wraz z Mariuszem Wołoszem, który dość nieoczekiwanie wygrał pierwszą turę wyborów w naszym mieście, niebiesko-czerwoni stoczą w sobotnie popołudnie starcie, które powinno dostarczyć nie mniej emocji niż niedzielny wieczór wyborczy. W pojedynku na szczycie ligowej tabeli nasz zespół na wyjeździe zagra w Będzinie z będącym w doskonałej dyspozycji RKS Grodźcem.  Przed kilkoma dniami nasz zespół bez najmniejszego trudu pokonał na własnym obiekcie Gwarek Ornontowice. Podopieczni trenera Marcina Domagały zaaplikowali swoim rywalom dwie bramki, których autorami byli Norbert Bębenek oraz Bartosz Giełażyn. Cieszy szczególnie powrót do dobrej strzeleckiej formy Giełażyna, który w dwóch ostatnich spotkań, wchodząc z ławki rezerwowych, udowadniał, że to jemu należy się miejsce w podstawowej jedenastce naszej drużyny. Ważnym wydarzeniem w spotkaniu z Gwarkiem był także powrót do gry Mariusza Przybylskiego, który w pełni zdrowa i w dobrej dyspozycji stanowi olbrzymie wzmocnienie drużyny dwukrotnego Mistrza Polski. Do drużyny po absencji spowodowanej nadmiarem żółtych kartek powróci także jej kapitan, a więc Marcin Lachowski, który podobnie jak w poprzednich latach, stanowi o sile drużyny z Bytomia. Coraz większy wpływ na grę Polonii mają także wychowankowie. Norbert Radkiewicz pod nieobecność Marcina Lachowskiego, w spotkaniu z Gwarkiem pełnił funkcję kapitana drużyny, Tomasz Pośpiech od kilku kolejek nie odpuszcza wywalczonego miejsca w podstawowym składzie, szansę dostaję także Mariusz Fornalczyk, a więc zawodnik z rocznika 2003, który z co raz to większym impetem pcha się w szeregi pierwszej drużyny. W spotkaniu z Ornontowicami w pierwszym składzie zobaczyliśmy także Marcela Czypionkę, który ciężką pracą i dobrymi występami w drugiej drużynie, zyskał w oczach trenera Domagały, w efekcie nasz młody środkowy pomocnik w sobotnie popołudnie wybiegł w jedenastce, która wywalczyła komplet punktów w starciu z zespołem z Ornontowic.

Przeciwnikiem naszej drużyny w najbliższą sobotę będzie zespół z Będzina, a mianowicie RKS Grodziec. Zespół prowadzony przez trenera Bartosza Kubisa w ostatnich tygodniach zaskakuje bardzo dobrą formą. Przed tygodniem bez najmniejszego trudu zespół RKS-u pewnie pokonał Unię Dąbrowa Górnicza 3:0 po bramkach Sebastiana Stefańskiego, Adama Barana oraz Kamila Zalewskiego. Zalewski w ostatnich miesiącach jest zdecydowanie najjaśniejszą postacią zespołu z Będzina. Snajper z Grodźca w poprzednim sezonie 20-krotnie znalazł drogę do siatki bramkarzy rywali, w tym sezonie już 12-krotnie dokonał tego wyczynu. Łącznie zawodnicy RKS-u zdobyli do tej pory 27 punktów w 12 rozegranych spotkaniach, strzelając 29 bramek, tracąc 14. Pamiętać należy, że zespół trenera Kubisy ma jedno rozegrane spotkanie mniej w porównaniu do reszty ligowej stawki.

W sobotnie popołudnie zapowiada się więc niezwykle zacięte starcie, którego zwycięzca zachowa szansę na przezimowanie na fotelu lidera rozgrywek Haiz IV ligi, tym bardziej że nasz zespół zaledwie tydzień po starciu z Grodźcem zmierzy się z aktualnym liderem ze Świętochłowic. Czeka nas więc emocjonujące zakończenie rundy jesiennej. Bądźcie w tym czasie z nami. Na łamach naszej strony internetowej, a także na profilu Facebook informować będziemy o bieżących wydarzeniach z życia klubu. W sobotę przeprowadzimy także relację live ze spotkania RKS Grodziec – Polonia Bytom. Początek boiskowych zmagań o godzinie 14:00.

Wszystkie filmy

bydziehaja.pl

Miejsce na twoją reklamę