“Prasówka” trafiła do Muzeum

Tysiące stron liczy zbiór tzw. „prasówki” K.S. „Polonii” Bytom S.A. Opasłe tomy zawierające wycinki z gazet poświęcone tylko klubowi właśnie dzisiaj trafiły do Biblioteki Miejskiej w Bytomiu.

– Biblioteka zaoferowała nam zdygitalizowane tych zbiorów, a my oczywiście z wielką przyjemnością przyjęliśmy tę propozycję. Szkoda by było, aby tak bogaty zbiór o klubie ulegał zniszczeniu – mówi Jakub Snochowski Prezes „Polonii”.
Archiwum prasowe obejmuje lata 1981 do 1988. Niestety, na pierwszy rzut oka widać, że zbiór nie jest kompletny. Jeden z tomów jest także uszkodzony przez wodę.
– Poradzimy sobie z tym – mówi Dariusz Kot Dyrektor biblioteki. Mieliśmy do czynienia z gorszymi przypadkami – dodaje. Digitalizacja takiego archiwum prasowego dotyczącego tylko jednego podmiotu, to duże wyzwanie ponieważ zbiór jest duży. Z drugiej strony, mówiąc kolokwialnie, będziemy musieli oddzielić ziarna od plew i uporządkować całą zawartość w katalogi tematyczne.
Prasowe archiwum o „Polonii” Bytom trafiło do Pracowni Historii Bytomia i Informacji Regionalnej. Po przeniesieniu jego zawartości na nośniki cyfrowe będzie z pewnością pomocne wszystkim, którzy interesują się historią „Polonii” Bytom i futbolu w Polsce.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę