Prezydent Wołosz o sytuacji Spółki

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz był gościem czwartkowej konferencji prasowej spółki Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o.

Sytuacja spółki Bytomski Sport Polonia Bytom jest trudna – w pierwszych miesiącach po przejęciu sterów, nowy zarząd spółki musiał zmierzyć się z zadłużeniem około 2,5 mln zł. Konieczność rozwiązania sporu prawnego z wykonawcą rozbiórki stadionu, spłaty wieloletnich zobowiązań wobec ZUS, sięgających 700 tys. zł czy uporządkowania kwestii prawnych to problemy, z którymi na co dzień musi mierzyć się zarówno zarząd spółki,  jak i władze miasta – mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Pełna transparentność finansowa, oszczędności i postawienie na szkolenie dzieci i młodzieży to zadania, które stoją teraz przez Bytomskim Sportem. Wynik stawiamy w drugim rzędzie. Wiem, że to wymaga wiele cierpliwości, ale myślę, że jest dzisiaj ona potrzebna w każdej sferze działalności miasta – dodał prezydent Wołosz.

Jeśli wydajemy gminne pieniądze, to chcemy, by korzystały z nich nasze dzieci oraz by droga rozwoju dla nich była przygotowywana w najlepszy możliwy sposób. Oczywiście, drużyna zawsze musi być uzupełniana zawodnikami z „zewnątrz”, spoza Bytomia, ale jeśli są oni młodzi, to jest to dla nas również ważne. Gratuluję Polonii koncepcji i trzymam kciuki, by ją realizowała. Mam pełne zaufanie do zarządu klubu, życzę powodzenia w nadchodzącym sezonie – podkreślał Mariusz Wołosz.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę