Przed meczem kontrolnym z Hutnikiem Kraków

Już jutro o godzinie 11:00 Polonia zagra kolejny sparing. Naszym rywalem będzie Hutnik Kraków, a miejscem spotkania będzie boisko przy ul. Dzierżonia w Bytomiu-Miechowicach.

Ubiegłotygodniowy sparing był najbardziej udany spośród rozegranych w dotychczasowym okresie przygotowawczym. Za dobrą grą poszedł także wynik, dzięki czemu Polonia wygrała pewnie 5:2 z liderem II ligi – Górnikiem Polkowice. Nasza drużyna narzuciła rywalom swój styl gry i znacznie utrudniła rozegranie piłki, poprzez zastosowanie wysokie pressingu. Polonia przez 90 minut grała swoim wyjściowym składem, a udany występ zaliczył w zasadzie cały zespół. Warto też wspomnieć, że Grzegorz Ochwat, który po meczu ze SKRĄ powiedział, że do obiecującej gry chciałby dołożyć trafienia przełamał bramkarza rywali i mógł cieszyć się trafieniem w tym spotkaniu.

Naszym jutrzejszym rywalem będzie inny drugoligowiec – Hutnik Kraków. Klub ten założony w 1950 roku, a w swoim dorobku ma cztery młodzieżowe Mistrzostwa Polski. W obecnym sezonie w siedemnastu spotkaniach zdobył 13 punktów, co przekłada się na dziewiętnaste miejsce w lidze. W jego szeregach występuje wielu młodych piłkarzy, pośród nich znajdują się także bardzo doświadczeni zawodnicy. Jednym z nich jest Piotr Stawarczyk. 37 letni defensor rozegrał 185 spotkań w Ekstraklasie, a także 2 mecze w Lidze Europy. Ciekawą personą jest także bramkarz gości – Dawid Smug. Był on w przeszłości zawodnikiem Interu Mediolan, w barwach którego grał we włoskiej Primaverze. W zespole Polonii zabraknie kilku piłkarzy, są nimi: Damian Celuch, Dominik Konieczny, Krzysztof Kamiński, Michał Płonka, Jakub Belica, Sebastian Pączko i Wojciech Mróz. Będzie to kolejna cenna gra dla naszego zespołu z rywalem, z którym mamy możliwość mierzyć się regularnie podczas przedsezonowych przygotowań. O bramkach ze spotkania będziemy Was informować za pośrednictwem aplikacji, gdzie możecie także wziąć udział w konkursie. Do wygrania między innymi piłka z podpisami piłkarzy i sztabu Polonii. Spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

Aplikacja: https://aplikacja.bspb.pl/

Mecz Kontrolny

Polonia Bytom – Hutnik Kraków

20.02.2021, godz. 11:00

Bytom, ul. Dzierżonia 21

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę