Przed meczem kontrolnym z Wieczystą Kraków

Jutrzejszy dzień upłynie pod znakiem gry kontrolnej przeciwko Wieczystej Kraków. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 11:00 na boisku przy ulicy Dzierżonia 21 w Bytomiu.

Okres przygotowawczy do rundy wiosennej rozpoczął się na dobre. W ubiegłym tygodniu Niebiesko-Czerwoni odbyli bardzo cenną jednostkę meczową przeciwko Odrze Opole. Wówczas pierwszoligowiec okazał się nieznacznie lepszy, bowiem wygrał 3:2 (0:2) w ogólnym rozrachunku. Sztab szkoleniowy w tamtym spotkaniu zdecydował się na grę pierwszym składem przez początkowe 45. minut, aby w drugiej części meczu dać szansę i przetestować zawodników rezerwowych oraz starających się o angaż w zespole. Podobne założenia miał również nasz rywal. Warty podkreślenia jest fakt, że w starciu pierwszych jedenastek Polonia radziła sobie bardzo dobrze na tle rywala ze szczebla centralnego, co udokumentowała dwubramkową przewagą do przerwy. Wyróżniającymi się osobami w Niebiesko-Czerwonych barwach byli między innymi zawodnicy grający na prawej stronie boiska: Filip Żagiel oraz Dominik Budzik. Warto też odnotować bardzo dobry występ naszego nowego napastnika Damiana Celucha, który zanotował bramkę oraz asystę.

Jutrzejszy rywal, czyli Wieczysta Kraków rywalizuje na co dzień w lidze okręgowej, w grupie Kraków II. Niech jednak nikogo nie zmyli klasa rozgrywkowa. Zespół z Krakowa w czternastu spotkaniach zdobył komplet 42 punktów, a ich bilans bramkowy wynosi 114-6. Wynik ten nie jest przypadkowy, ponieważ w drużynie gości odnajdziemy cały szereg rozpoznawalnych nazwisk. Rozpoczynając od sztabu szkoleniowego, trenerem jest Przemysław Cecherz, mający w swoim CV między innymi: Górnik Zabrze, Wisłę Płock czy Raków Częstochowa. Spośród zawodników znakomita większość w przeszłości grała na szczeblu centralnym, a wielu z nich również w Ekstraklasie. Najbardziej znanym piłkarzem jest Sławomir Peszko, który rozegrał 44 spotkania w kadrze narodowej, 268 meczów w polskiej Ekstraklasie, czy chociażby 61 gier w 1. Bundeslidze. Obok Peszki warto wspomnieć o zawodniku pozyskanym przez Wieczystą z odległej Australii, Radosławie Majewskim. Były gracz Western Sydney Wanderers w przeszłości zanotował 152 spotkania na zapleczu angielskiej Premier League, dziewięciokrotnie występował również w narodowej reprezentacji. W szeregach krakowian jest też osoba, która w przeszłości przywdziewała Niebiesko-Czerwone barwy. Maciej Bębenek, bo o nim mowa, pełni dziś rolę piłkarza jak i kierownika drużyny. Zarówno wspomniane wcześniej nazwiska jak i bilans na jesień, gwarantują, że mecz ten będzie kolejnym wartościowym spotkaniem dla Polonii Bytom w kontekście przygotowań do rundy wiosennej. Zachęcamy do typowania wyniku w naszej aplikacji, dla zwycięzców przewidzieliśmy nagrody. Spotkanie to odbędzie się bez udziału publiczności, jednakże będzie ono transmitowane na żywo, na platformie YouTube pod poniższym linkiem:

Transmisja Polonia Bytom – Wieczysta Kraków

Mecz kontrolny
Polonia Bytom – Wieczysta Kraków
23.01.2021, godz. 11:00
Bytom, ul. Dzierżonia 21

Zapraszamy wszystkich do oglądania!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę