Przed meczem kontrolnym ze SKRA Częstochowa

Przed nami kolejny sparing. Naszym rywalem będzie SKRA Częstochowa. Mecz odbędzie się jutro w Częstochowie o godzinie 11:00.

Kolejna sobota oznacza następną grę kontrolną naszej drużyny. W ubiegłym tygodniu podejmowaliśmy w Bielsku-Białej GKS Katowice. Wówczas wicelider II ligi wygrał z naszą drużyną 3:1 (1:0), jednak głównym celem gier kontrolnych jest przetestowanie oraz sprawdzenie nowych wariantów taktycznych. Nie bez znaczenia są również personalia, mecz z „Gieksą” był ostatnim w trakcie tych przygotowań, w którym testowaliśmy nowych piłkarzy. Ostatnim transferem w naszym zespole jest zakontraktowany dzisiaj Michał Płonka. Zawodnik ten ma w swoim CV trzy występy w Ekstraklasie oraz ponad 180 gier na szczeblu centralnym. Niewykluczone, że mecz w Częstochowie będzie jego pierwszym, w którym przywdzieje trykot Polonii.

Naszym rywalem będzie SKRA Częstochowa. Zespół ten  z dorobkiem 28 punktów po 17 meczach zajmuje 5. miejsce w II lidze, które gwarantuje udział w barażach o miejsce na zapleczu Ekstraklasy. Polonia mierzyła się z drużyną z Częstochowy w przeszłości, jednak ciekawostką jest fakt, że takie starcie miało miejsce również w tym roku. W ramach e-sportowych rozgrywek PZPN ePucharu Polski, Polonia Bytom po zwycięstwie nad Górnikiem Zabrze 6:2 (6:1, 0:1) w II rundzie musiała uznać wyższość SKRY, przegrywając 2:5 (2:2, 0:3). W szeregach naszego rywala z pewnością warto wyróżnić Kamila Wojtyrę, który z 14 trafieniami jest aktualnym królem strzelców II ligi. Mecz ten z całą pewnością będzie kolejnym wartościowym starciem dla naszego zespołu, który w obecnym okresie przygotowawczym mierzy się głównie z zespołami grającymi w wyższych klasach rozgrywkowych. Zapraszamy także do naszej aplikacji, gdzie przed rozpoczęciem meczu możecie wziąć udział w konkursie „typera”, a gdy mecz już się rozpocznie, będziecie informowani na bieżąco o bramkach podczas sobotniego meczu.

Pobierz naszą aplikację: https://aplikacja.bspb.pl/

Mecz Kontrolny

SKRA Częstochowa-Polonia Bytom

6.02.2021, godz. 11:00

Ul. Loretańska, Częstochowa

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę