Przed meczem ,,Stulatków”: Śląsk Świętochłowice – Polonia Bytom

We wtorek 25 sierpnia o godzinie 17:00, Polonia zainauguruje rozgrywki w Pucharze ,,Stulatków” – rozgrywkach zorganizowanych przez Śląski Związek Piłki Nożnej z okazji 100-lecia jego istnienia. 

Puchar klubów, które nie tak dawno obchodziły, bądź w najbliższych miesiącach będą świętować, jubileusz stulecia istnienia. Zarówno Polonia Bytom jak i Śląsk Świętochłowice zostały założone w 1920 roku i mimo innych klas rozgrywkowych w sezonie 2020/2021, ponownie mogą spotkać się na boisku.

Oprócz wspomnianej dwójki, którą dziś zobaczymy, w rozgrywkach udział biorą także m.in. Ruch Chorzów, Szombierki Bytom, Unia Świerklaniec, Gwarek Ornontowice czy Koszarawa Żywiec. W pierwszej rundzie Poloniści trafili na wolny los i nie musieli rozgrywać swojego meczu, ta jednak dostarczyła kibicom sporych emocji. Zwłaszcza wyniki z Chorzowa i Poręby, gdzie odpowiednio Ruch pokonał Grunwald 10:2 oraz miejscowy MKS przegrał z Orłem Nakło Śląskie 1:6, pokazały że mecze ,,stulatków” zwiastują dobre widowiska.

Wprowadzanie młodzieżowców do pierwszej drużyny to konsekwentna filozofia, na której budujemy Polonię Bytom. Akademia i zawarty w niej system szkolenia to budulec, który ma zagwarantować tym młodym chłopakom możliwości rozwoju w seniorskiej piłce. Przykładów Fornalczyka i Czernysza możemy mieć więcej, stąd w takich meczach jak Puchar Polski czy jutrzejsze starcie z MKS-em w Świętochłowicach, nasi wychowankowie będą dostawali swoje minuty – tak po sobotnim meczu w Goczałkowicach mówił trener Kamil Rakoczy. Polonia konsekwentnie stawia na młodzież a takie spotkania jak Puchar Polski z Gwarkiem Tarnowskie Góry czy dzisiejsze starcie z MKS-em, są najlepszą okazją, by młodzież z Akademii BS szlifowała piłkarskie rzemiosło wśród seniorów.

Ostatni mecz w Świętochłowicach był niecodziennym wydarzeniem, ponieważ zakończonym już w 37′ minucie meczu… . Poloniści prowadzący po golu Marcina Lachowskiego 1:0, musieli przedwcześnie opuścić boisko ze względu na decyzję sędziego, który ukarał czerwonymi kartkami zawodników gospodarzy. Ci mimo nałożonej kary, nie opuścili pola gry a sędzia zdecydował zakończyć mecz. Mamy nadzieję, że dzisiejsze starcie, odbędzie się bez podobnego scenariusza a zespoły skupią się na sportowej rywalizacji.

MKS Śląsk Świętochłowice – BS Polonia Bytom 

Pierwszy gwizdek o godz. 17:00 

ul. Bytomska 40, Świętochłowice (Skałka).

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę