Przed meczem z Foto-Higieną Gać

Już jutro o godzinie 14:30, w ramach 14. kolejki III ligi, grupy III, Polonia Bytom zmierzy się w wyjazdowym starciu z Foto-Higieną Gać.

Ostatnie spotkanie z całą pewnością nie poszło po naszej myśli. Polonia zaznała pierwszej wyjazdowej porażki, ulegając drugiej drużynie Zagłębia Lubin 0:2 (0:1). Mimo porażki, zespół z Bytomia pozostawił po sobie dobre wrażenie. Mimo gry w osłabieniu przez prawie godzinę, Poloniści nawiązywali równorzędną walkę z gospodarzami. Goście tego dnia stworzyli sporo sytuacji bramkowych. Nie przełożyło się to niestety na zdobycz bramkową, piłka tego dnia jedynie obiła dwukrotnie poprzeczkę bramki lubinian.

Najbliższym naszym rywalem będzie zespół Foto-Higieny Gać. Założony w 1946 roku klub najwyżej w swojej dotychczasowej historii występował na poziomie III ligi. W obecnym sezonie zespół z Gaci zdobył jedenaście punktów w dwunastu spotkaniach, co przekłada się na szesnastą pozycję w ligowej tabeli. W meczach w roli gospodarza, podopieczni Grzegorza Dorobka zdobyli sześć punktów w sześciu meczach, co przekłada się na jedno zwycięstwo z Piastem Żmigród 3:1 (1:0), trzy remisy: z MKS Kluczbork 0:0, ze Ślęzą Wrocław 2:2 (0:2) oraz z Zagłębiem II Lubin 0:0 i dwie porażki.

Niebiesko-Czerwonym do tej pory lepiej szło na wyjazdach. Na sześć spotkań wygrali pięć, a pierwszą drużyną, która pokonała na własnym terenie bytomian było wyżej wspomniane Zagłębie II Lubin. Na uwagę z całą pewnością zasługuje postać Marcina Przybylskiego. Pomocnik Foto-Higieny zdobył w tym sezonie 6 bramek, co czyni go najlepszym strzelcem swojego zespołu. Przybylski ma w swoim dorobku epizod na boiskach ekstraklasy, jest również byłym młodzieżowym reprezentantem Polski. Z orzełkiem na piersi rozegrał sześć spotkań w zespole U-19. Ostatnie spotkanie między tymi drużynami miało miejsce siódmego marca 2020 roku. Był to ostatni mecz przed przerwą wywołaną pandemią, wówczas Poloniści wygrali na wyjeździe 3:1 (1:1). Polonia z całą pewnością będzie chciała nawiązać do tego wyniku i również jutro przywieźć z Dolnego Śląska pełną pulę, jednak Foto-Higiena niejednokrotnie w tym sezonie napsuła krwi wyżej notowanym rywalom.

Transmisję z tego spotkania możecie zakupić pod poniższym linkiem:

Transmisja Foto-Higiena Błyskawica Gać – Polonia Bytom 

14. kolejka, III Liga, Grupa III
Foto-Higiena Błyskawica Gać – Polonia Bytom
24.10.2020, godz. 14:30
Gać 10, 55-200 Oława

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę