Przed meczem z Piastem Żmigród

Zaledwie trzy dni dzielą ostatni wyjazd do Legnicy ze spotkaniem w Żmigrodzie. Już jutro o 15:00 Poloniści zmierzą się z miejscowym Piastem w ramach 11. kolejki III ligi, grupy III.

Środowe zwycięstwo z Miedzią II Legnica nie przyszło bytomianom łatwo. Polonia co prawda wygrała 3:2 (1:1), lecz zwycięska bramka padła w ostatnich sekundach doliczonego czasu. Tym samym drużyna w dalszym ciągu podtrzymuję bezbłędną passę w spotkaniach na wyjeździe. W trzeciej lidze każdy mecz jest wymagający. Miedź pomimo niskiego miejsca w tabeli, postawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Jednak zarówno Adam, jak i cała drużyna wykonała bardzo dobrą robotę, dzięki czemu trzy punkty wróciły do Bytomia – mówi obrońca Polonii, Michał Bedronka.

Naszym sobotnim rywalem będzie Piast Żmigród. Ostatnie spotkanie z drużyną z Dolnego Śląska, rozgrywane 1 września 2019 roku zakończyło się bezbramkowym remisem. Zespół ten od 2013 roku gra nieprzerwanie na poziomie III ligi, co jest ich najwyższym szczeblem rozgrywkowym w historii. Weterani tych rozgrywek na chwilę obecną zajmują odległą, 17. lokatę. Niemniej piłkarze ze Żmigrodu pokazali w obecnym sezonie, że potrafią grać w piłkę i nie raz napsuli krwi wyżej notowanym drużynom. Dotychczas m.in. zremisowali przy Cichej z Ruchem Chorzów 2:2, postraszyli Ślęzę, która zwycięską bramkę zdobyła na kwadrans przed końcem spotkania, a w ostatniej kolejce zremisowali 3:3 z rezerwami Zagłębia Lubin. To, że Piast ma siedem punktów, nie oznacza, że ten zespół nie potrafi grać w piłkę. Nastawiamy się na trudny mecz, jednak notujemy ostatnio bardzo dobrą serię i jedziemy do Żmigrodu, aby ją utrzymać – dodaje Bedronka.

Dwa dalekie wyjazdy w odstępie trzech dni stanowią spore obciążenie dla piłkarzy, dla których terminarz z racji przełożonych kolejek i odwołanych spotkań jest bardzo wymagający. Jednakże zespół mimo takiej intensywności prezentuje się bardzo dobrze pod względem fizycznym. Daliśmy z siebie wszystko w trakcie okresu przygotowawczego, dzięki czemu jesteśmy gotowi na granie co trzy dni. Takie obciążenie jest na pewno wymagające, jednak drużyna jest na nie przygotowana – uspokaja Bedronka. Z całą pewnością w ostatnim spotkaniu show skradł Adam Żak, który ustrzelił hat-tricka, Mniej się wspomina natomiast o cichych bohaterach, których dobra postawa bywa często pomijana. Defensywa Polonii straciła dotychczas tylko osiem bramek, co jest najlepszym rezultatem w lidze. Jednym z takich cichych bohaterów jest właśnie Michał Bedronka, który określany jest mianem filaru defensywy naszego zespołu. Michał do tej pory jako jeden z nielicznych rozegrał 90. minut w każdym spotkaniu, lecz z racji trzech żółtych kartek istnieje groźba przymusowego odpoczynku. Po meczu na pewno mam świadomość, że zdobyłem już trzy kartki. Niemniej w trakcie spotkania staram się o tym nie myśleć. Zawsze staram się grać jak najlepiej i nie odstawiam nogi – stwierdza Bedronka, który w ostatnim meczu nie miał łatwego życia. Defensor Polonii był kilkukrotnie ostro faulowany, niemniej za każdym razem wstawał i finalnie rozegrał całe spotkanie. Życie piłkarza takie jest. Nie raz towarzyszy nam ból, raz większy, raz mniejszy. Mimo to, staram się o tym nie myśleć w trakcie spotkania. Jeszcze w czasach juniorskich została we mnie wszczepiona zasada, że póki noga nie jest złamana to trzeba grać dalej i walczyć dla dobra drużyny. – mówi Bedronka. W ostatnim meczu Polonia straciła dwie bramki, taka sytuacja wydarzyła się dopiero po raz drugi w obecnym sezonie ligowym. Stracony przez zespół gol obciąża wprawdzie konto młodego bramkarza Polonii, lecz swoją dobrą postawą wywalczył miejsce w wyjściowej jedenastce w tym sezonie i to między innymi dzięki niemu zespół ma tak dobry bilans w defensywie. Dominik jest młodym, utalentowanym zawodnikiem, a tego typu błędy czasami się przydarzają. Na pewno z trenerem Kuczerą analizował tą sytuację, co pozwoli mu wyciągnąć odpowiednie wnioski i stać się w przyszłości jeszcze lepszym piłkarzem – kończy Bedronka.

Mecz będziecie mogli obejrzeć tutaj (transmisja z ramienia organizatora):

Piast Żmigród – Polonia Bytom, transmisja

11. kolejka, III Liga, Grupa III
Piast Żmigród – Polonia Bytom
03.10.2020, godz. 15:00
ul. Sportowa 13, 55-140 Żmigród

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę