Przed meczem z Polonią-Stal Świdnica

Bytomianie po środowym zwycięstwie nad Pniówkiem Pawłowice Śląskie mają tylko 72 godziny na regenerację przed kolejnym ligowym bojem.  Już jutro w ramach 7. kolejki, niebiesko-czerwoni powalczą o kolejny komplet punktów w wyjazdowym spotkaniu z Polonią-Stal Świdnica.

Mecz z Górnikiem II Zabrze rozpoczął intensywny okres dla zespołu Polonii, w którym nasz zespół za sprawą przełożonych pojedynków jest zobligowany do grania co 3 dni. Jak do tej pory krótki odpoczynek nie stanowił wyzwania dla podopiecznych trenera Kamila Rakoczego, którzy są dobrze przygotowani pod kątem fizycznym do obecnego sezonu. Mieliśmy długi okres przygotowawczy, jesteśmy gotowi na to żeby grać w rytmie środa-sobota-środa – uspokaja obrońca Polonii, Dominik Budzik. Polonia po rozegranych zaledwie trzech z sześciu dotychczasowych kolejek zajmuje dobrą, szóstą pozycję, gubiąc punkty jedynie z rezerwami zabrzańskiego Górnika.

Rywalem bytomian będzie beniaminek III ligi – Polonia-Stal Świdnica. Drużyna ta po ponad 50 latach wróciła na szczebel makroregionalny, składający się z co najmniej 4 województw. Zespół prowadzony przez Rafała Markowskiego okupuje na chwilę obecną odległe 15. miejsce.  Trzeba jednak przyznać, że jutrzejsi gospodarze zdążyli już zagrać z drużynami zajmującymi obecnie trzy pierwsze lokaty w ligowej tabeli, były to: Ruch Chorzów (2:4), MKS Kluczbork (1:2), Ślęza Wrocław (2:5). Jednak w dwóch z tych spotkań to zespół ze Świdnicy pierwszy wychodził na prowadzenie, a z Ruchem Chorzów prowadził nawet 2:0 do 55. minuty spotkania.

Polonia nie miała okazji mierzyć się z Polonią-Stal Świdnica w ostatnim czasie, zatem drużyna będzie bazować głównie na analizach wideo, przygotowanych przez sztab szkoleniowy. Nie jest to tak znany nam zespół jak nasi poprzedni rywale, przeanalizowaliśmy jednak to jak grają. Podobnie jak my również chcą grać w piłkę, mają natomiast swoje słabe strony – przyznaje Budzik. Gospodarze po trzech ligowych porażkach na własnym obiekcie na pewno będą starać się go odczarować i zapunktować po raz pierwszy w tej roli. Polonia z kolei skupi się przede wszystkim na tym, by zagrać dobry mecz i dać kolejne powody do radości swoim kibicom.

 

7. KOLEJKA, III LIGA GRUPA III

Polonia-Stal Świdnica – Polonia Bytom 

05.09.2020, godz. 17:00 

Stadion Miejski im. Janusza Kusocińskiego, ul. Śląska 35, 58-100 Świdnica

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę