Przed meczem z Wartą Gorzów Wielkopolski

Przed Polonią najbardziej odległy wyjazd w obecnym sezonie. W sobotę 19 września o godz. 16:00 w ramach 9. kolejki, niebiesko-czerwoni zagrają z beniaminkiem III ligi, Wartą Gorzów Wielkopolski.

Po Najstarszych Derbach Śląska pozostały już tylko wspomnienia. Ubiegła kolejka była dla Polonii umiarkowanie udana. Mimo ambitnej gry, niebiesko-czerwoni do ostatnich minut musieli walczyć o zdobycz punktową, którą udało się odnotować za sprawą Norberta Radkiewicza. Poloniści szanują jednak jeden punkt w meczu z tak uznanym rywalem, jak Ruch Chorzów. Tym samym bytomianie w dalszym ciągu podtrzymują passę bez porażki w zmaganiach grupy III, pozostając jedynym niepokonanym zespołem w całej stawce. Szanujemy ten punkt, z wyniku możemy być zadowoleni ale z gry już niekoniecznie – mówił po derbach trener Polonii. Jest co poprawiać a każdy kibic niebiesko-czerwonych zastanawia się, na kogo tym razem postawi szkoleniowiec bytomian. W zespole nie ma świętych krów. Każdy dając dobrą zmianę, może zapracować sobie na wyjściowy skład w kolejnym meczu – na gorąco komentował trener.

Podopieczni Kamila Rakoczego radzą sobie w obecnych rozgrywkach na wyjazdach bardzo dobrze, wygrywając obydwa starcia, w tym z zajmującym czwartą lokatę LKS Goczałkowice-Zdrój. Wyjazdowy bilans bramek 5:2.

Warta Gorzów Wielkopolski została założona w 1945 roku. Swoje najlepsze pozycje notowała głównie w latach 1990/1991 na szczeblu III ligi. Struktury klubu również budowane są na zdolnej młodzieży, co niewątpliwie jest punktem stycznym pomiędzy dwoma stronami. Gospodarze sobotniej rywalizacji lepiej radzą sobie w spotkaniach wyjazdowych. Na pięć gier, mogą pochwalić się trzema zwycięstwami i dwoma porażkami. Natomiast, co istotniejsze w kontekście najbliższego meczu, przed własną publicznością Warta jeszcze nie punktowała. W ogólnym rozrachunku beniaminek III ligi zajmuje przyzwoite 8. miejsce. Na pewno godny odnotowania jest fakt dobrej postawy doświadczonego napastnika Warty, Pawła Posmyka. Mający pierwszoligową przeszłość zawodnik, może pochwalić się w dotychczasowych rozgrywkach pięcioma trafieniami.

Nie sposób odnaleźć w statystykach historię spotkań między tymi drużynami. Polonia ponownie, po Polonii-Stal Świdnica, będzie grać z zespołem, którego nie zna z poprzednich rozgrywek i który będzie chciał odczarować własne boisko i przełamać niekorzystną passę w roli gospodarza. Analogie te pozwalają sądzić, że bytomianie w oczach bukmacherów będą faworytami, jednak gorzowianie napędzeni ostatnim zwycięstwem 2:1 z Zagłębiem II Lubin, będą chcieli udowodnić swoją wartość przed własną publicznością i maksymalnie utrudnić Polonii Bytom zdobycie kompletu punktów.

Transmisję ze spotkania w Gorzowie przeprowadzi medium klubowe gospodarzy, dostęp do transmisji znajduje się pod poniższym linkiem:

Warta Gorzów Wielkopolski – Polonia Bytom LIVE

9. kolejka, III Liga, Grupa III
Warta Gorzów Wielkopolski – Polonia Bytom
19.09.2020, godz. 16:00
ul. Olimpijska 1, 66-400 Gorzów Wielkopolski
Sędziuje: Radosław Kasprzyk.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę