Początek wyjątkowej tradycji! Przed nami Turniej o Puchar Legend Polonii Bytom

Wielkimi krokami zbliża się prawdziwie święto dla młodych zawodników Polonii Bytom! Przed nami pierwsza edycja Turnieju o Puchar Legend Polonii Bytom!

 Czerwiec może oznaczać dla klubu z ul. Piłkarskiej 8 rozpoczęcie przepięknej tradycji, która – miejmy nadzieję – będzie kontynuowana każdego roku! Turniej o Puchar Legend Polonii Bytom pod honorowym patronatem prezydenta Mariusza Wołosza, bo o nim mowa będzie miał swoją premierową edycję już na początku kolejnego miesiąca.

– Polonia Bytom ma bogatą historię, na podstawie której chcemy budować teraźniejszość, a jednocześnie tworzyć kolejne tradycje, które na stałe wpiszą się w kalendarz klubowych wydarzeń – mówi prezes zarządu BS Polonii Bytom, Sławomir Kamiński.

Wizja turnieju zakłada, że każdego roku towarzyszyć mu będzie patronat jednej z legend Królowej Śląska. Tegoroczna edycja nosić będzie imię Ryszarda Grzegorczyka – piłkarza Polonii w latach 1957 – 1971, który w trykocie Niebiesko – Czerwonych sięgnął po Mistrzostwo Polski w 1962 roku, a także po Puchar Rappana i Puchar Ameryki.

– Chcemy aby pamięć o klubowych legendach była podtrzymywana także przez bieżące wydarzenia. To doskonała okazja do zapoznania młodych zawodników z tymi historycznymi postaciami, które z całą pewnością mogą stanowić dla nich przykład – wskazuje prezes Polonii.

Turniej skierowany jest do zawodników kategorii U’13. Oprócz Polonii do rywalizacji staną zespoły Arki Gdynia, GKS-u Bełchatów, GKS-u Tychy, Górnika Zabrze, Gwarka Zabrze, Hutnika Kraków, a także Ruchu Chorzów. Całość wydarzenia odbędzie się 8 czerwca 2024 r., na obiekcie przy ul. Piłkarskiej 8. Początek rozgrywek został zaplanowany na 9.00, natomiast oficjalne rozpoczęcie turnieju nastąpi o 8:45.

– Zachęcamy wszystkich bytomian, a także rodziny zawodników do tego, do pojawienia się na turnieju, gorącego dopingowania i wspólnego spędzenia czasu – zaprasza Sławomir Kamiński.

Turniej został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bytom Mariusza Wołosza.

Organizatorem turnieju jest spółka Bytomski Sport Polonia Bytom a impreza odbędzie się przy wsparciu sponsorów: Axis sklep medyczny, Stropy Małro, Inż-Bud, Korbud, Pako Barber Bytom, NO10 Sports, Restauracja Pinsa Mia, Outletowy Mix, Agata Skolasińska Salon Kosmetyczny, Pizzeria Bazyliano, Gryfno Butla, Kambud.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę