Przedświąteczny wywiad z Patrykiem Stefańskim

Mamy końcówkę roku 2016 jaki był to rok dla Ciebie indywidualnie oraz drużynowo ?

Pierwszą część roku możemy zaliczyć do udanych, ponieważ sportowo zrealizowaliśmy cel jakim było utrzymanie ze sporą przewagą punktową, druga część roku 2016 jednak nie układa się po naszej myśli pomimo, że szybko odrobiliśmy nałożone na klub minusowe punkty to zaliczyliśmy fatalną serię meczów po których znajdujemy się na ostatnim miejscu w tabeli z czego oczywiście nikt nie jest zadowolony, ale nie składamy broni i zrobimy wszystko, żeby w rundzie rewanżowej regularnie punktować i wydostać się ze strefy spadkowej.
Indywidualnie było podobnie pierwszą część roku zaliczam na plus w swoim wykonaniu jednak w tym sezonie mogło być zdecydowanie lepiej, ale po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym będę gotowy żeby pomóc drużynie i w większym stopniu przyczyniać się do zdobyczy punktowych.

W rundzie jesiennej bilans spotkań Polonii to 5 wygranych 2 remisy i 10 porażek. Jakbyś to skomentował ?

Po dobrym początku rundy później ewidentnie coś się zacięło, ale trzeba zauważyć, że wiele meczy przegraliśmy naprawdę minimalną przewagą przeciwnika, albo tracąc bramki po własnych błędach, jeżeli dobrze przepracujemy okres przygotowawczy będziemy w stanie wygrać z każdym !

Trener w ostatnio meczu z Olimpią Elbląg wystawił Cię na pozycji środkowego napastnika grywałeś również na skrzydłach. Jaką pozycje Ty najbardziej preferujesz ?

W ostatnim czasie najlepiej czułem się grając na lewej pomocy, lecz pozycja napastnika i prawego pomocnika nie są mi obce, grywałem już wcześniej na tych pozycjach i jeżeli trener zdecyduje, że mam grać na którejś z nich będę wywiązywał się ze swoich zadań i robił wszystko, żeby jak najwięcej pomóc drużynie.

Kibice na pewno zapamiętają Twoją piękną bramkę z rzutu wolnego w starciu z Kotwicą Kołobrzeg przy Olimpijskiej. Czy cały czas doskonalisz ten element gry ?

Bramkę w tym meczu strzeliłem z lewej nogi, pomimo tego, że jestem prawo nożny, to mi tylko pokazało, że jeżeli wystarczająco długo pracuje się nad jakimś elementem to można go dobrze wytrenować. Oczywiście zamierzam kontynuować pracę nad tym elementem gry i jeżeli nadarzy się okazja to go wykorzystać.

Czego Ci życzyć w 2017 roku ?

W życiu każdego sportowca, który chce stawać się lepszym najważniejsze jest zdrowie, które nie zawsze dopisuje dlatego przede wszystkim zdrowia. Na całą resztę trzeba samemu zapracować.

Korzystając z okazji chciałbym życzyć wszystkim Kibicom Polonii Bytom spokojnych, wesołych, spędzonych w rodzinnym gronie świąt i szczęśliwego nowego roku w którym Polonia pewnie wywalczy bezpieczną lokatę w 2 lidze, a następnie będzie walczyła o awans do 1 ligi !

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę