Przegrane bytomskich drużyn, Śląsk Świętochłowice w „gazie”.

6 kolejka rozgrywek Haiz IV ligi nie była szczęśliwa dla bytomskich drużyn. Niebiesko-czerwoni polegli w Poraju, przegrywając ze swoją imienniczką aż 3:0 (1:0). Lokalny rywal Polonii, a więc Szombierki Bytom niespodziewanie przegrały u siebie z RKS Grodziec 1:2. Wygrał natomiast Śląsk Świętochłowice, którego strata do podopiecznych trenera Marcina Domagały zmalała do zaledwie dwóch punktów.

Przed rozpoczęciem 6 kolejki rozgrywek Haiz IV ligi obserwatorzy nie spodziewali się zaskoczeń. Wszyscy zgodnie oczekiwali wygranych zespołów z czołówki tabeli. Tym sposobem punkty do swojego konta, a najpewniej po trzy punkty, dopisać miały Szombierki Bytom, Warta Zawiercie oraz nasi zawodnicy. Jak się okazało, liga potrafi być nieprzewidywalna. Bytomskie zespoły zgodnie przegrały swoje pojedynki (Polonia z Porajem 0:3, Szombierki z Grodźcem 1:2), natomiast Warta Zawiercie jedynie zremisowała z Unią Dąbrowa Górnicza. Nie zawiódł jednak Śląsk Świętochłowice, który pewnie wygrał w Siewierzu z Przemszą, dzięki czemu strata Śląska do naszej drużyny wynosi już zaledwie dwa oczka. W pozostały spotkaniach Górnik Piaski przegrał kolejny raz 4:0 tym razem z rezerwami Rakowa Częstochowa, Myszków wygrał 2:0 z Zielonymi Żarki, Slavia uległa u siebie Sarmacji Będzin 1:3, a Unia Kosztowy wygrała 1:0 z Gwarkiem Ornontowice.

W obozie niebiesko-czerwonych wszyscy pragną jak najszybciej zapomnieć o 6 kolejce rozgrywek, a najlepszą okazją ku temu są przygotowania do kolejnego spotkania, w którym przeciwnikiem Polonii będzie Warta Zawiercie. Zespół trenera Sebastiana Stemplewskiego udanie rozpoczął sezon, dzięki czemu znajduje się w ścisłej czołówce ligowej tabeli. Zwycięstwo naszej drużyny pozwoli zbudować przewagę nad naszym sobotnim rywalem, natomiast strata punktów przez drużynę trenera Marcina Domagały spowoduje, że ścisk w tabeli zrobi się coraz większy. W pozostałych spotkaniach warto zwrócić uwagę na starcie Śląska Świętochłowice, który zmierzy się z podrażnionymi Szombierkami Bytom, które po dwóch porażkach z rzędu będą zapewne chciały odbudować zaufanie swoich kibiców i zwyciężyć w Świętochłowicach, co nie wydaje się być prostym zadaniem. Polonia Poraj, a więc zespół który przed paroma dniami dał nam się mocno we znaki, zmierzy się z Górnikiem Piaski. W innym ciekawym spotkaniu 7 serii gier RKS Grodziec podejmować będzie na własnym boisku Unię Kosztowy. W pozostałych spotkaniach Gwarek Ornontowice zagra z rezerwami Rakowa Częstochowa, Sarmacja Będzin podejmować będzie Przemszę Siewierz, Zieloni Żarki rywalizować będą ze Slavią Ruda Śląska, a MKS Myszków na własnym boisku będzie chciał urwać punkty Unii Dąbrowa Górnicza. Zapowiada się kolejna ciekawa kolejka !

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę