Pucharowa środa. Przed meczem z Szombierkami

Po zwycięskim i jakże potrzebnym dla drużyny meczu ligowym z Gwarkiem Tarnowskie Góry, czas na kolejną derbową rywalizację. Tym razem zespół Kamila Rakoczego zagra w najbliższą środę z Szombierkami Bytom w ramach rozgrywek o okręgowy Puchar Polski.

 

Środowy mecz będzie inauguracją pucharowego grania w sezonie 2021/2022 dla naszej drużyny mimo, iż rangą najbliższego spotkania z Szombierkami będzie już finał tych rozgrywek. Stało się tak, ponieważ poprzedni rywale Polonii rezygnowali z organizacji spotkań pucharowych. W I rundzie niebiesko-czerwoni mieli spotkać się z A-klasową Iskrą Lasowice, jednak do meczu nie doszło. W ćwierćfinale natomiast walkower oddała Polonii drużyna Odry Miasteczko Śląskie. Jedynie przejście przez II rundę rozgrywek odbyło się dzięki otrzymaniu w losowaniu tzw. “wolny los”. Wysokie zwycięstwo w Tarnowskich Górach pozwoliło Polonistom awansować w ligowej tabeli, a przede wszystkim udowodniło samym zawodnikom, że są w stanie wywiązać się z roli faworyta z nawiązką. Teraz, również w roli faworyta III-ligowcy przystąpią do pucharowego meczu z Szombierkami, aby podtrzymać korzystną dla siebie serię zwycięstw.

 

W środę na obiekcie przy ul. Frycza Modrzewskiego zobaczymy starcie dwóch Mistrzów Polski. Założony w 1945 roku klub TS Szombierki Bytom ma na swoim koncie najważniejszy tytuł w krajowej piłce nożnej zdobyty w sezonie 1979/1980. Wracając jednak do tegorocznych rozgrywek pucharowych, nasz środowy przeciwnik ma na swoim koncie rozegrane już dwa mecze. W I rundzie rozgrywek podopieczni trenera Marcina Molka dopiero po serii rzutów karnych wyeliminowali Olimpię Boruszowice, natomiast w kolejnym etapie zmagań pucharów – podobnie jak Poloniście – otrzymali “wolny los”. Ćwierćfinał dla naszego przeciwnika również nie należał do łatwych. Po ciężkim boju, pokonali występującą w Lidze Okręgowej drużynę LKS-u Żyglin. Ligowa rzeczywistość dla drużyny z dzielnicy Bytomia nie jest obecnie zbyt łaskawa. Występująca obecnie w Haiz IV lidze śląskiej drużyna zawodzi, mimo poczynania w przerwie letniej kilku ciekawych transferów. Po dziewięciu rozegranych do tej pory spotkaniach, zespół Zielonych zajmuje w tabeli odległą, trzynastą pozycję.

 

Ostatnie spotkanie rozegrane pomiędzy Polonią, a Szombierkami miało miejsce na początku sezonu 2020/2021. Poloniści, którzy wtedy z opóźnieniem rozpoczęli zmagania ligowe przez stwierdzony w drużynach przeciwnych przypadki koronawirusa, aby nie wypaść z meczowego rytmu zagrali sparing m.in. właśnie z Szombierkami. Wtedy zawodnicy trenera Kamila Rakoczego mimo, że przegrywali 2:3, ostatecznie odwrócili losy spotkania i pokonali przeciwnika 5:3. Ostatni dwumecz w rozgrywkach ligowych pomiędzy Polonią, a Szombierkami oglądaliśmy w sezonie 2018/2019. Oba mecze pewnie zakończyły się wygraną Polonistów odpowiednio 3:0 oraz 4:1. Derbowe spotkania pomiędzy obiema drużynami zawsze elektryzowały sympatyków jednej i drugiej strony. W środę stawką meczu będą jednak nie punkty ligowe, a awans do finału pucharowej przygody na szczeblu okręgowym.

 

Sędzią środowego meczu Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom będzie pan Dawid Woliński. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców, jednak będzie można go zobaczyć na naszym kanale YouTube. Start spotkania o godzinie 16:00.

 

Puchar Polski Podokręg Bytom sezon 2021/2022 – półfinał

05.10.2021r (środa)

Szombierki Bytom – Polonia Bytom

ul. Frycza Modrzewskiego 3, Bytom – Szombierki

godz. 16:00

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę