Rakoczy: To było cenne doświadczenie dla naszej młodzieży

Okres przygotowawczy w pełni. Nasza drużyna rozpoczęła go bardzo intensywnie, obok wyczerpujących treningów, zdążyliśmy rozegrać już dwa mecze sparingowe. Pierwszą jednostkę meczową rozegraliśmy przeciwko pierwszoligowej Odrze Opole, natomiast w zeszłą sobotę rywalem Niebiesko-Czerwonych była Wieczysta Kraków 2:3 (2:1).

Na papierze porażka z zespołem grającym na co dzień w krakowskiej Lidze Okręgowej mogłaby być niepokojąca dla fanów. Jednak w krakowskim klubie jest wielu zawodników, którzy w przeszłości grali w najwyższej klasie rozgrywkowej, a nawet w mocnych ligach zagranicznych. Obie drużyny to spotkanie rozpoczynały swoimi możliwie najbardziej optymalnymi jedenastkami, dlatego po stronie Polonii widzieliśmy nazwiska takie jak chociażby Bedronka czy Żagiel, a po stronie Wieczystej: Peszko, bądź Majewski. Natomiast w drugiej części spotkania sztab szkoleniowy Polonii przeprowadzał zmiany, które dały możliwość pokazania się zmiennikom oraz młodzieżowcom. Myślę, że pierwsza część spotkania wyglądała całkiem atrakcyjnie zarówno dla kibiców jak i dla sztabu. Patrząc ze szkoleniowego punktu widzenia, zawodnicy wywiązali się z przedmeczowych założeń. Dzięki temu prowadziliśmy 2:1 do przerwy, co na pewno jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Po zmianie stron obraz gry się zmienił, przeprowadziliśmy wiele zmian oraz przetrenowaliśmy różne warianty, co z całą pewnością zaprocentuje w kontekście całych przygotowań — powiedział świeżo po meczu z Wieczystą trener Polonii Bytom, Kamil Rakoczy.

Obecny moment przygotowań to również czas największej intensywności, zespół w tym momencie odbywa bardzo wymagające jednostki treningowe każdego dnia. Jesteśmy w okresie ciężkich przygotowań, zawodnicy na pewno to bardzo mocno odczuwają. W dzień poprzedzający sparing z Wieczystą również pracowaliśmy na sporych obciążeniach, pomimo rozgrywanego dzień później sparingu. Na pewno w trakcie takich gier ta intensywność nie pomaga. Mamy jednak odpowiednio rozpisane cykle, dlatego w pewnym momencie te obciążenia będą mniejsze, a my będziemy gotowi na wiosenne spotkania — dodał trener Rakoczy.

Mecze przygotowawcze, zarówno z Odrą Opole jak i z Wieczystą Kraków to było także bardzo cenne doświadczenie dla zawodników naszej Akademii. Otrzymali oni swoje szanse w drugich częściach tych spotkań, dzięki czemu mieli możliwość zagrania przeciwko zawodnikom mającym spore doświadczenie w wyższych klasach rozgrywkowych. To było cenne doświadczenie dla naszej młodzieży, dobra lekcja. Myślę, że jest to również bardzo dobry materiał do analizy, z którego chłopcy wiele wyciągną — zakończył trener Rakoczy.

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę