Raport z wypożyczeń – cz. 13. Niebiesko-Czerwoni zakończyli sezon 2022/2023

Czas już na nasz ostatni raport z sezonu 2022/2023. Ostatnie spotkania ligowe z udziałem wypożyczonych z Polonii Bytom zawodników jednym przyniosły radość z awansu do wyższej ligi, innym z kolei smutek, łączący się ze spadkiem niższej klasy rozgrywkowej. Zobaczmy, jak prezentowali się Niebiesko-Czerwoni na ostatniej prostej zakończonego nie tak dawno sezonu.

Stal Brzeg (Dominik Brzozowski, Grzegorz Ochwat, Łukasz Piontek)

Wiemy już, że drużyna z Opolszczyzny pożegnała się z trzecioligowym poziomem. Czternaste miejsce, które przy normalnych okolicznościach dawałoby utrzymanie, przez wzgląd na spadkowiczów z eWinner 2. ligi, okazało się jednak niewystarczające do zapewnienia sobie ligowego bytu. W ostatnich dwóch kolejkach nie wszystko było już zależne od zespołu trenera Kamila Rakoczego. Co prawda najpierw Stal pokonała na wyjeździe Rekord Bielsko-Biała 3:0, jednak w ostatnim meczu uległa na własnym boisku Gwarkowi Tarnowskie Góry (2:3). W pierwszym z wymienionych spotkań na placu gry oglądaliśmy przez 90 minut jedynie Grzegorza Ochwata. Również i w ostatnim meczu sezonu Grzegorz, który grał w obu spotkaniach na prawej obronie, zaliczył pełne spotkanie. Na ostatnie 18 minut sezonu na boisku pojawił się również Łukasz Piontek. Oba mecze z wysokości ławki rezerwowych obserwował Dominik Brzozowski.

MKS Kluczbork (Szymon Gniełka)

Ósme miejsce w ligowej tabeli na koniec sezonu zajęła drużyna z Kluczborka. W dwóch ostatnich spotkaniach sezonu zabrakło w meczowych składach Szymona Gniełki, a MKS zaliczył wyjazdową porażkę z Górnikiem II Zabrze (1:3) oraz domowy remis z Polonią Nysa (1:1).

Gwarek Tarnowskie Góry (Jakub Trojanowski)

O jedno “oczko” wyżej aniżeli MKS zajął w ligowej tabeli na koniec sezonu tarnogórski Gwarek, który w dwóch ostatnich meczach sezonu zanotował komplet punktów. Tarnogórzanie najpierw rozbili w domowym spotkaniu Ślęzę Wrocław 5:0, a następnie jak już wyżej wspomnieliśmy, wywieźli komplet punktów z Brzegu. W obu meczach na placu gry w barwach tarnogórskiej drużyny pojawił się Jakub Trojanowski. W pierwszym meczu zaliczył pełne 90 minut, z kolei w drugim spotkaniu musiał przedwcześnie opuścić plac gry, oglądając bezpośrednią czerwoną kartkę w 46′ minucie meczu.

Odra Wodzisław Śląski (Kamil Miensopust)

Na przedostatnim, siedemnastym miejscu swoje zmagania zakończyła w rozgrywkach 3. ligi grupy III wodzisławska Odra. W ostatnich dwóch spotkaniach sezonu rozgrywanych przed własną publicznością klub Kamila Miensopusta przegrał z Polonią Nysa (2:4), a następnie pokonał Carinę Gubin (5:3). Młody obrońca w wyniku odniesionej wcześniej kontuzji nie pojawił się w meczowych składach na oba spotkania.

Polonia Nysa (Denis Dudek)

Bez Denisa Dudka w składzie swoje ostatnie dwa spotkania na poziomie 3. ligi w sezonie 2022/2023 rozegrała Polonia Nysa. Beniaminek, który ostatecznie żegna się z tym poziomem rozgrywkowym dzięki podobnemu scenariuszowi co Stal Brzeg (piętnaste miejsce w tabeli), jak już wcześniej odnotowaliśmy najpierw wygrał 4:2 w Wodzisławiu Śląskim oraz zanotował remis 1:1 w Kluczborku z miejscowym MKS-em.

Drama Zbrosławice (Kamil Wójcik)

Czwarte miejsce na koniec sezonu 2022/2023 w I grupie 4. ligi śląskiej zajęła drużyna Dramy Zbrosławice, w barwach której w ostatnim meczu rozgrywek od pierwszej minuty wystąpił w meczu z Szombierkami Bytom Kamil Wójcik (wygrana 3:1). Wypożyczony do Dramy młodzieżowiec spędził na placu gry 60 minut, a został zmieniony przez byłego zawodnika Polonii Bytom, Jakuba Belicę.

Polonia Łaziska Górne (Jakub Góralczyk)

Wicemistrzostwem II grupy 4. ligi śląskiej zakończyła sezon 2022/2023 drużyna Polonii Łaziska Górne. W ostatnim meczu rozgrywek, klub Jakuba Góralczyka podzielił się punktami z MRKS-em Czechowice-Dziedzice (1:1). W meczowej kadrze gospodarzy zabrakło wypożyczonego z Polonii Bytom 21-letniego obrońcy.

LZS Piotrówka (Denis Sojka, Kamil Szczypiński)

Ósme miejsce w rozgrywkach Bank Spółdzielczy 4. ligi opolskiej zajęła drużyna LZS-u Piotrówka. Klub Kamila Szczypińskiego oraz Denisa Sojki przegrał w ostatnim meczu sezonu wyjazdowe starcie z Porawiem Większyce (1:0). Pomocnik rozegrał w zespole z Piotrówki całe spotkanie, z kolei Sojka spędził mecz na ławce rezerwowych.

LKS Porawie Większyce (Filip Ściański)

Wygrana nad Piotrówką sprawiła, że jedno “oczko” wyżej nad pokonanym zespołem sezon 2022/2023 zakończyła drużyna z Większyc. W ostatnim meczu rozgrywek od początku drugiej połowy na placu gry zameldował się w zespole gospodarzy Filip Ściański.

MLKS Woźniki (Dawid Kozicki)

Wyjazdowym zwycięstwem nad Wartą Kamieńskie Młyny (2:0) oraz domową wygraną nad Spartą Lubliniec (4:1) zakończyła sezon 2022/2023 drużyna MLKS-u Woźniki. Ostatecznie dało jej to czwarte miejsce w tabeli lubliniecko – częstochowskiej Ligi Okręgowej. Oba spotkania w pełnym wymiarze czasowym rozegrał Dawid Kozicki.

Górnik Wojkowice (Dominik Wawrzyn)

Najwięcej, bo aż trzy ligowe spotkania rozegrali od naszego ostatniego raportu gracze Górnika Wojkowice. Klub Dominika Wawrzyna pokonał przed własną publicznością Niwy Brudzowice (2:0), wywiózł trzy punkty w starciu z MK Górnikiem Katowice (6:2), a w ostatnim meczu sezonu przegrał w domowym meczu z Pogonią Imielin. W każdym z tych trzech spotkań, wypożyczony z Polonii Bytom obrońca rozegrał pełne 90 minut. Sezon katowicko-sosnowieckiej Ligi Okręgowej Górnik Wojkowice kończy na 8. miejscu.

Sośnica Gliwice (Przemysław Drohobycki)

Cztery punkty w trzech ostatnich meczach sezonu zgarnęła drużyna Sośnicy Gliwice. Najpierw w zaległym spotkaniu bytomsko-zabrzańskiej Ligi Okręgowej zremisowała 1:1 z Gwiazdą Chudów, następnie pewnie 5:0 pokonała Nitrona Krupski Młyn (mecze domowe), natomiast w ostatniej kolejce przegrała derbowe, wyjazdowe starcie z ŁTS-em Łabędy (1:3). W każdym z trzech spotkań pomiędzy słupkami bramki Sośnicy wystąpił Przemysław Drohobycki. Jego klub sezon 2022/2023 zakończył na jedenastym miejscu w tabeli.

Czarni Sucha Góra (Bartłomiej Maźniak, Dariusz Łucki)

W ostatnim meczu sezonu bytomskiej A-klasy, drużyna Czarnych Sucha Góra pokonała 4:1 Orkana Dąbrówkę Wielką, a jedną z bramek zdobył dla gospodarzy wypożyczony z Polonii Bytom, napastnik Dariusz Łucki, który zmieniony został w 60′ minucie meczu. Bartłomiej Maźniak z kolei rozegrał całe spotkanie. Wygrana dała naszemu Klubowi Partnerskiemu drugie miejsce w tabeli i możliwość gry w barażach o Ligę Okręgową. W półfinale, dopiero po dogrywce Czarni pokonali Iskrę Lasowice 1:0 (Maźniak zagrał 115 minut, Łucki 120 minut). Finał kosztował sympatyków klubu z dzielnicy Bytomia jeszcze więcej nerwów, a rywalem w walce o awans był zespół, z którym Czarni rywalizowali w ostatniej kolejce sezonu regularnego. Po 90-ciu minutach był remis 1:1 (gol Łuckiego), a o awansie Klubu Partnerskiego Polonii Bytom zadecydowały dopiero rzuty karne. Raz jeszcze gratulujemy!