Raport z wypożyczeń JESIEŃ 2022/2023 – cz.10

Podczas minionego weekendu emocjonowaliśmy się rzecz jasna najbardziej grą pierwszej drużyny Polonii Bytom. W cieniu wodzisławskiego zwycięstwa rywalizowali na ligowych boiskach również wypożyczeni z Klubu zawodnicy. Ich dokonania zebraliśmy jak zawsze w naszym cotygodniowym raporcie.

3. liga grupa II

Grzegorz Ochwat i jego KP Starogard Gdański w minioną sobotę zainkasowali kolejny zestaw trzech punktów. Zespół wypożyczonego z Polonii Bytom napastnika pokonał skromnie 1:0 Świt Szczecin i awansował na szóstą pozycję w tabeli. 20-letni zawodnik rozegrał w sobotę 90 minut i było to jego trzecie spotkanie rozegrane w pełnym wymiarze czasowym w tym sezonie.

3. liga grupa III

O sporą niespodziankę pokusiła się w sobotę Polonia Nysa, która bez Denisa Dudka w składzie pokonała będącą ostatnio na fali Lechię Zielona Góra (4:1). Kolejne pełne spotkanie w barwach Gwarka Tarnowskie Góry rozegrał z kolei Jakub Trojanowski. Jego zespół podzielił się punktami w domowym meczu z rezerwami Chrobrego Głogów (1:1). Po trzynastej serii gier Gwarek w ligowej tabeli jest siódmy, natomiast Polonia Nysa zajmuje dziewiąte miejsce.

3. liga grupa IV

Porażką 0:1 z Avią Świdnik zakończyło się wyjazdowe starcie Chełmianki Chełm. Rozgrywający całe spotkanie w drużynie gości Dominik Brzozowski skapitulował po uderzeniu głową Rafała Kursy. Mimo porażki, zespół wypożyczonego z Polonii Bytom bramkarza zachował trzynaste miejsce w ligowej tabeli.

4. liga śląska grupa I

Szóste zwycięstwo w sezonie zanotowała w sobotnie przedpołudnie Drama Zbrosławice, która pokonała na wyjeździe Unię Rędziny (2:1). Kamil Wójcik rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i pojawił się na placu gry w 89′ minucie, zmieniając Jakuba Siwka. Spore problemy faworyzowanej Unii Dąbrowa Górnicza sprawiła natomiast Warta Zawiercie. Klub Denisa Bardla (kontuzja) nieznacznie przegrał przed własną publicznością z wyżej notowanym rywalem 2:3. Po sobotnio-niedzielnej kolejce Drama znajduje się na szóstym miejscu w tabeli, natomiast Warta w dalszym ciągu zamyka stawkę (16 miejsce).

4. liga śląska grupa II

Wyjazdowe zwycięstwo w sobotę nad rezerwami Podbeskidzia zanotował ROW 1964 Rybnik. Zespół leczącego kontuzję Jakuba Wróbla pokonał bielszczan 4:2 i awansował w ligowej tabeli na dziewiąte miejsce.

4. liga opolska BŚ Leśnica

Najbardziej reprezentowany przez Polonistów klub na Opolszczyźnie, a więc LZS Piotrówka, przegrała w sobotę przed własną publicznością z rezerwami Odry Opole (2:3). Spotkanie w barwach gospodarzy rozpoczęła dwójka wypożyczonych z Polonii graczy. Dominik Wawrzyn rozegrał całe spotkanie oraz został upomniany pod koniec spotkania przez sędziego zawodów żółtą kartką, natomiast Kamil Szczypiński plac gry opuścił w 88′ minucie meczu, będąc zmienionym przez Dawida Kozickiego. W kadrze na mecz nie znaleźli się natomiast Denis Sojka (żółte kartki) oraz Rafał Fedak. Porażka z Odrą oznaczała spadek drużyny trenera Witolda Czekańskiego na szóste miejsce w tabeli.

A-klasa Podokręg Bytom

Drużyna Czarnych Sucha Góra pokonała Sokół Orzech 4:1 i umieściła się na pierwszym miejscu w tabeli bytomskiej A-klasy. Wśród gospodarzy udział w meczu wzięła dwójka wypożyczonych z Polonii zawodników. Bartłomiej Maźniak rozegrał w sobotę całe spotkanie, natomiast Dariusz Łucki został zmieniony w 81′ minucie meczu.