Raport z wypożyczeń JESIEŃ 2022/2023 – cz.11

Zachęcamy do wgłębienie się do cotygodniowego raportu, w którym znajdziecie informację na temat wypożyczonych z Polonii Bytom zawodników. Zachęcamy do lektury.

3. liga grupa II

KP Starogard Gdański pokonał w sobotę na wyjeździe Unię Solec Kujawski 2:1 i awansował na piąte miejsce w tabeli. Grzegorz Ochwat rozpoczął spotkanie w podstawowej jedenastce, zostając zmienionym w 71′ minucie spotkania. 20-letni napastnik wystąpił dotychczas we wszystkich ligowych spotkaniach swojej drużyny.

3. liga grupa III

Z uwagi na sobotni mecz naszej drużyny z Polonią Nysa, szerzej o przebiegu spotkania pisaliśmy w naszym pomeczowym protokole. Szkoda, że w meczowej osiemnastce znów zabrakło miejsca dla wypożyczonego do zespołu beniaminka Denisa Dudka, dla którego byłby to z pewnością sentymentalny powrót na Olimp. Inny z wypożyczonych zawodników naszego Klubu, 19-letni Jakub Trojanowski rozegrał całe spotkanie w barwach Gwarka Tarnowskie Góry, który przegrał w Zabrzu z drugim zespołem Górnika (1:5). W ligowej tabeli Gwarek nadal jest siódmy, z kolei Polonia Nysa dziesiąta.

3. liga grupa IV

Awans na dwunaste miejsce w tabeli to efekt domowego zwycięstwa Chełmianki Chełm nad Czarnymi Połaniec (2:0). Dostępu do bramki gospodarzy bronił przez pierwszą część spotkania 21-letni Dominik Brzozowski, który w wyniku drobnego urazu odniesionego w 30′ minucie meczu pozostał w szatni na drugą połowę. Był to piąty mecz urodzonego w Knurowie bramkarza bez straconego gola.

4. liga śląska grupa I

Drama Zbrosławice, w której barwach jesienią występuje 19-letni Kamil Wójcik, przegrała w sobotę na własnym boisku ze Szczakowianką Jaworzno 1:2. Młody pomocnik na placu gry pojawił się w 80′ minucie, zmieniając Roberta Chwastka. Drużyna leczącego kontuzję Denisa Bardla Warta Zawiercie zanotowała z kolei wyjazdową porażkę 0:7 z liderem tabeli, Podlesianką Katowice. Zbrosławiczanie w ligowej tabeli są na siódmym miejscu, natomiast Warta niezmiennie okupuje ostatnią, szesnastą pozycję w tabeli.

4. liga śląska grupa II

Domową porażkę 1:3 z liderem Polonią Łaziska Górne zanotowała w sobotę ekipa ROW-u 1964 Rybnik. Klub leczącego kontuzję Jakuba Wróbla okupuje dziesiąte miejsce w tabeli.

4. liga opolska BŚ Leśnica

Wyjazdową porażkę o:5 z kandydatem do awansu ze Starowic Dolnych zaliczyli w sobotę piłkarze klubu z Piotrówki. Z wypożyczonych do LZS-u zawodnik jedynie Denis Sojka rozegrał w meczu pełne 90 minut. Oprócz niego w podstawowej jedenastce na sobotni meczu znalazł się również Dominik Wawrzyn, lecz został zmieniony w 58′ minucie gry. Z ławki rezerwowych w drugiej połowie na boisku weszli w 50′ minucie Dawid Kozicki oraz dwie minuty później Kamil Szczypiński. W meczowej osiemnastce zabrakło miejsca dla Rafała Fedaka. Porażka spowodowała spadek drużyny Polonistów na ósme miejsce w tabeli.

A-klasa Podokręg Bytom

Pierwsze miejsce po ostatniej w październiku kolejce ligowej utrzymali w bytomskiej A-klasie zawodnicy klubu z Suchej Góry. Podopieczni trenera Bartosza Chrysta pokonali na wyjeździe 5:1 Przyszłość Nowe Chechło, a swój wkład w zwycięstwie miała dwójka wypożyczona z Polonii zawodników. Zarówno Bartłomiej Maźniak jak i Dariusz Łucki wystąpili od pierwszej minuty. Pierwszy został zmieniony w 60′ minucie, natomiast drugi rozegrał cały mecz, zostając dodatkowo upomniany przez sędziego żółtą kartką.

Betclic kod: PBO1920