Raport z wypożyczeń JESIEŃ 2022/2023 – cz.3

Druga połowa sierpnia to okres wzmożonych kolejek ligowych. W ostatnich dniach zostały rozegrane praktycznie w każdej klasie rozgrywkowej po dwa spotkanie mistrzowskie. Tradycyjnie sprawdzimy, jakie wyniki osiągali z nowymi zespołami wypożyczeni z Polonii zawodnicy.

3. liga grupa II

Cztery punkty w dwóch meczach zdobył zespół Grzegorza Ochwata, KP Starogard Gdański. Napastnik wystąpił w wyjazdowych meczach z Bałtykiem Gdynia (1:0) oraz Błękitnymi Stargard Szczeciński (1:1), w obu spotkaniach pojawiając się na boisku w drugich połowach. Podczas meczu w Gdyni urodzony w Tarnowskich Górach zawodnik spędził na placu gry 9 minut, natomiast w minioną sobotę podczas remisowego meczu w Stargardzie Szczecińskim Grzesiek pojawił się na placu gry w 75′ minucie spotkania, zmieniając strzelca bramki dla swojego zespołu, Piotra Stępnia. Po czterech rozegranych kolejkach zespół trenera Patryka Rachwała zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.

3. liga grupa III

Komplet punktów zgarnął w ostatnich dniach zespół Gwarka Tarnowskie Góry. Szczególnie przekonali się o tym na własnej skórze Poloniści, którzy w ubiegłą środą przegrali z tarnogórzanami 0:1. W meczu, w którym oglądaliśmy wielu zawodników mających w swoim piłkarskim CV grę w jednej i drugiej drużynie, zabrakło wypożyczonego do Gwarka Jakuba Trojanowskiego, którzy całe spotkanie oglądał z wysokości ławki rezerwowych. Całe spotkanie rozegrał nasz młody obrońca w kolei w sobotę, kiedy to Gwarek pokonał rezerwy Miedzi Legnica 4:1. Po raz pierwszy w meczowej kadrze Polonii Nysa pojawił się w sobotę Denis Dudek. Młodzieżowiec zremisowany przez Polonię mecz w Gorzowie Wielkopolskim spędził na ławce rezerwowych. Wcześniej zabrakło go w środowym meczu z LKS-em Goczałkowice. W tabeli III grupy piłkarskiej 3. ligi Gwarek jest trzeci, natomiast Polonia Nysa siódma.

3. liga grupa IV

Dwie porażki zanotowała w dwóch ostatnich ligowych kolejkach Chełmianka Chełm. W zespole ze wschodniej strony Polski pełne 180 minut rozegrał Dominik Brzozowski. Jego zespół niestety zanotował dwie porażki, odpowiednio z Orlętami Radzyń Podlaski (1:3) oraz Stalą Stalowa Wola (0:2). Podopieczni trenera Tomasza Złomańczuka zajmują w ligowej tabeli po czterech rozegranych spotkaniach przedostatnie, siedemnaste miejsce.

4. liga śląska grupa I

Na tym poziomie rozgrywkowym mecze rozgrywane były jedynie w weekend, jednak nie oglądaliśmy w nich żadnego z Polonistów. Kamila Wójcika zabrakło w meczowej kadrze podczas wygranego, wyjazdowego starcia z Unią Kosztowy (3:2), natomiast Warta Zawiercie musiała sobie radzić w derbowym pojedynku z Przemszą Siewierz (1:1) bez Denisa Bardla. Najbliższa kolejka 4. ligi Śląskiej zaplanowana została na środę. Drama Zbrosławice Kamila Wójcika plasuje się obecnie na piątym miejscu w tabeli, natomiast Warta Zawiercie Denisa Bardla jest dwunasta.

4. liga śląska grupa II

Podobna sytuacja miała miejsce w południowej grupie 4. ligi śląskiej. W Podokręgu Rybnik środek tygodnia wykorzystano jednak na rozegranie meczów Pucharu Polski. Drużyna ROW-u 1964 Rybnik, którego barw latem broni Jakub Wróbel, pewnie awansowała do kolejnej rundy, wygrywając na wyjeździe 6:0 z zespołem SFK Rowień, a jedną z bramek dla zwycięzców zdobył właśnie wypożyczony z Polonii zawodnik. Kuba rozegrał w środę cały mecz, z kolei w sobotę pojawił się na ostatnie piętnaście minut domowego spotkania ze Spójnią Landek (3:2). Po dwóch rozegranych kolejkach rybniczanie plasują się na ósmym miejscu w tabeli.

4. liga opolska BŚ Leśnica

Nie powiększył się dorobek punktowy drużyny LZS-u Piotrówka. Zespół trenera Artura Kukuczki, w którym występuje aż czwórka wypożyczonych z Polonii zawodników zanotował porażki odpowiednio z MKS-em Gogolin (0:2) oraz Małąpanwią Ozimek (1:3). Dorobek Polonistów podczas tych dwóch spotkań prezentuje się następująco: Kamil Szczypiński rozegrał odpowiednio 90 oraz 37 minut (wejście z ławki), Denis Sojka 90 oraz 72 minuty, a Dawid Kozicki rozegrał 33 minuty (wejście z ławki) oraz 45 minut (występ od początku spotkania). Oba mecze na ławce rezerwowych spędził z kolei Rafał Fedak. W kadrach meczowych zabrakło na oba spotkania Dominika Wawrzyna, który jest obecnie kontuzjowany. W tabeli ligowej klub z Piotrówki zajmuje obecnie jedenaste miejsce.

A-klasa BYTOM

Od zwycięstwa w pierwszej kolejce nowego sezonu bytomskiej A-klasy rozpoczęła swoje zmagania drużyna Czarnych Sucha Góra. Nasz Klub Partnerski po dwóch bramkach Marcina Prymki pokonał Górnik Bobrowniki Śląskie 2:0. W zespole z dzielnicy Bytomia 90 minut rozegrał wypożyczony z Polonii Bartłomiej Maźniak. W kadrze meczowej zabrakło natomiast innego z Polonistów, Dariusza Łuckiego.