Raport z wypożyczeń JESIEŃ 2022/2023 – cz.6

Jak co poniedziałek prezentujemy Wam kolejny raport zawierający najświeższą porcję statystyk, dotyczących wypożyczonych do innych klubów zawodników Polonii Bytom. Po sobotnio – niedzielnych meczach warto odnotować kolejne trafienie dla LZS-u Piotrówki Kamila Szczypińskiego. Pełen raport poniżej.

3. liga grupa II

Przebywający na wypożyczeniu w zespole KP Starogard Gdański 20-letni Grzegorz Ochwat pojawił się na boisku w 60′ minucie, w wygranym przez jego zespół meczu ligowym z Polonią Środa Wielkopolska (2:1). Było to trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Łukasza Kowalskiego, które pozwoliło awansować jego zespołowi na siódme miejsce w tabeli. Dla Grzegorza Ochwata sobotni mecz był dziewiątym w tym sezonie w barwach klubu z północy kraju.

3. liga grupa III

W barwach Gwarka Tarnowskie Góry kolejny pełny mecz rozegrał w sobotę Jakub Trojanowski. Dla młodego obrońcy był to piąty mecz w tym sezonie rozegrany na boiskach 3. ligi “od dechy do dechy”, z czego czwarty z kolei. Kuba wraz z kolegami po raz pierwszy w historii tarnogórskiego klubu wywiózł komplet punktów z Goczałkowic-Zdroju, pokonując klub Łukasza Piszczka 1:0. Również jedna bramka decydowała o końcowym wyniku meczu klubu drugiego wypożyczonego z Polonii zawodnika, a więc Denisa Dudka. Młodego zawodnika niestety zabrakło w kadrze meczowej na sobotni mecz z rezerwami Rekordu Częstochowa, a lider ligi dopiero w ostatnich minutach gry zapewnił sobie zwycięstwo. W ligowej tabeli Gwarek zajmuje piąte miejsce, z kolei Polonia Nysa jest dziesiąta.

3. liga grupa IV

Dominik Brzozowski tym razem z ławki rezerwowych oglądał niedzielny mecz swojej drużyny, która podejmowała na własnym stadionie Wisłę Sandomierz (1:1). Był to pierwszy mecz w sezonie, w którym wypożyczonego z Polonii bramkarza nie oglądaliśmy pomiędzy słupkami w spotkaniu mistrzowskim Chełmianki. Chełmiński klub po ostatniej we wrześniu kolejce ligowej zajmuje w tabeli rozgrywek jedenaste miejsce.

4. liga śląska grupa I

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie w miniony weekend zespoły Kamila Wójcika oraz Denisa Bardla. Wujo znalazł się w meczowej kadrze na wyjazdowy mecz Dramy Zbrosławice, która w meczu beniaminków pokonała tego z Częstochowy (2:1). Drugiego z wymienionych graczy zabrakło z powodu kontuzji w składzie Warty Zawiercie, która przed własną publicznością przegrała z Szombierkami (0:3). Po 8. kolejce ligowej Drama awansowała na ósme miejsce w tabeli, z kolei Warta jest piętnasta.

4. liga śląska grupa II

Jakub Wróbel rozpoczął w wyjściowej jedenastce sobotni mecz ROW-u 1964 Rybnik z MRKS-em Czechowice-Dziedzice. Wypożyczony do klubu z Rybnika pomocnik zmieniony został w 63′ minucie meczu przez Olafa Sobika, który w doliczonym czasie gry zapewnił swojej drużynie zwycięstwo (3:2). Wygrana pozwoliła awansować drużynie 20-letniego gracza na siódme miejsce w tabeli.

4. liga opolska BŚ Leśnica

Tradycyjnie po wiadomości dotyczące występów naszych zawodników zaglądamy w poniedziałki również do Piotrówki. W sobotę miejscowy LZS pokonał 4:2 Skalnika Gracze i awansował na trzecie miejsce w tabeli. Jedną z bramek dla zwycięzców zdobył Kamil Szczypiński, dla którego był to trzeci gol w sezonie. Pomocnik spędził na placu gry 80 minut, zostając także napomnianym przez sędziego zawodów żółtym kartonikiem. Na boisku przez pełne 90 minut mogliśmy oglądać natomiast Denisa Sojkę. Rafał Fedak oraz Dawid Kozicki mecz spędzili na ławce rezerwowych, z kolei Dominik Wawrzyn z powodu kontuzji pauzuje od kilku spotkań.

A-klasa Podokręg Bytom

Na pozycję lidera tabeli po niedzielnym meczu z rezerwami Gwarka Tarnowskie Góry wskoczył zespół z Suchej Góry. Nasz Klub Partnerski pokonał na wyjeździe młodych tarnogórzan 3:0, a w meczu, w którym na boisku w Reptach Śląskich Czarnych dopingowało wielu jego kibiców, oglądaliśmy od pierwszych minut zarówno Bartłomieja Maźniaka, jak i Dariusza Łuckiego. Pierwszy z wymienionych zawodników spędził na placu gry 90 minut, z kolei drugi został zmieniony na pięć minut przed końcem spotkania.