Raport z wypożyczeń JESIEŃ 2022/2023 – cz.8

To nie był dobry weekend w wykonaniu drużyn, w barwach których występują jesienią wypożyczeni z Polonii Bytom zawodnicy. Dodatkowo dotarła do nas informacja o groźnej kontuzji Jakuba Wróbla, która wyklucza go z gry na najbliższe kilka miesięcy.

3. liga grupa II

Już w piątek do weekendowej rywalizacji ligowej stanęła drużyna ze Starogardu Gdańskiego. Tydzień po zdobyciu swojej pierwszej w tym sezonie bramki, tym razem wypożyczony z Polonii Grzegorz Ochwat nie powiększył swojego dorobku strzeleckiego. Napastnik rozegrał pełne 90 minut w domowym spotkaniu z Gedanią Gdańsk, które niestety zakończyło się porażką z rewelacyjnym beniaminkiem, jednocześnie nowym liderem tabeli (0:1). Po czterech zwycięstwach z rzędu drużyna Grzegorza musiała uznać zatem wyższość rywali. Porażka spowodowała spadek zespołu ze Starogardu Gdańskiego na ósme miejsce w tabeli.

3. liga grupa III

Również w piątek do ligowej rywalizacji stanęła ekipa Polonii Nysa, w barwach której zabrakło w meczowej osiemnastce Denisa Dudka. Beniaminek z województwa opolskiego pokonał w derbowym starciu Stal Brzeg 2:1 i awansował na dziewiąte miejsce w tabeli. Kolejne, pełne 90 minut rozegrał w drużynie Gwarka Tarnowskie Góry za to Jakub Trojanowski. 19-letni obrońca wraz ze swoim zespołem był bliski wywiezienia kompletu punktów z Bielska-Białej, jednak ostatecznie to Rekord zgarnął pełną pulę, pokonując tarnogórzan 4:2. Przegrana kosztowała spadek drużyny trenera Łukasza Ganowicza na siódme miejsce w tabeli.

3. liga grupa IV

Trzecie w tym sezonie czyste konto zachował po sobotnim meczu Dominik Brzozowski (pełne 90 minut). Jego drużyna zremisowała bezbramkowo w wyjazdowym meczu w Dębicy z tamtejszą Wisłoką. Był to mecz dwóch sąsiadujących ze sobą zespołów w tabeli, po którym Chełmianka Chełm utrzymała trzynaste miejsce w tabeli.

4. liga śląska grupa I

Wyjazdowy remis 3:3 z liderem tabeli, Piastem II Gliwice kosztował spadek drużyny Dramy Zbrosławice na dziewiąte miejsce w tabeli. W zespole trenera Dariusza Dwojaka zabrakło w meczowej osiemnastce wypożyczonego z Polonii Bytom Kamila Wójcika. W dalszym ciągu bez leczącego kontuzję Denisa Bardla musiała sobie w sobotę radzić Warta Zawiercie. Drużyna prowadzona przez trenera Karola Sieńskiego przegrała na własnym boisku ważny mecz z zamykającą do sobotniego meczu tabelę Unią Kosztowy (1:5). W wyniku porażki Warta spadła na ostatnie, szesnaste miejsce w tabeli.

4. liga śląska grupa II

Na dziesiąte miejsce w tabeli po wyjazdowej porażce z GKS-em II Tychy (0:3) spadła drużyna ROW-u 1964 Rybnik. W kadrze meczowej zabrakło leczącego kontuzję Jakuba Wróbla. W zeszłym tygodniu zawodnik za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, iż w meczu Decorem Bełk, w którym Wróbi opuścił plac gry po zaledwie pięciu minutach, doszło do zerwania więzadła krzyżowego w jego prawej nodze. Zawodnika czeka niestety tym samym dłuższa przerwa w grze… Kuba, trzymaj się!

4. liga opolska BŚ Leśnica

Domowy remis 3:3 z ostatnią w tabeli Polonią Głubczyce kosztował spadek LZS-u Piotrówka na szóste miejsce w tabeli. W zespole gospodarzy pełne 90 minut rozegrał powracający na boisko po kontuzji Dominik Wawrzyn. Spotkanie od pierwszej minuty rozpoczął również Kamil Szczypiński, który został zmieniony w 59′ minucie przez Denisa Sojkę. Młody gracz wypożyczony z Polonii został dodatkowo osiem minut po wejściu na plac gry upomniany przez sędziego żółtą kartką. Dziewięć minut trwał z kolei występ w sobotnim meczu Dawida Kozickiego. W meczowej osiemnastce zabrakło tym razem ostatniego z wypożyczonych do Piotrówki Polonistów, Rafała Fedaka.

A-klasa Podokręg Bytom

Czarni Sucha Góra zanotowali w sobotę szóste zwycięstwo w sezonie, pokonując 3:1 Nadzieję Bytom i umacniając się tym samym na pierwszym miejscu w tabeli bytomskiej A-klasy. W zespole naszego Klubu Partnerskiego zabrakło tym razem dwójki zawodników wypożyczonych z Polonii, a więc Bartłomieja Maźniaka oraz Dariusza Łuckiego.