Raport z wypożyczeń JESIEŃ 2022/2023 – cz.9

Kolejne zestawienie naszego cotygodniowego raportu i kolejna dawka informacji o wypożyczonych z Polonii Bytom zawodnikach. Zapraszamy do lektury!

3. liga grupa II

Z trzema punktami wróciła w sobotę z Gniewina drużyna KP Starogardu Gdański, która pokonała miejscowy Stolem 1:0. W barwach zwycięskiej drużyny od pierwszej minuty oglądaliśmy na placu gry Grzegorza Ochwata. 20-letni napastnik opuścił boiska po 75-ciu minutach. Dzięki wyjazdowej wygranej jego drużyna awansowała na siódme miejsce w tabeli.

3. liga grupa III

W meczowej osiemnastce na wyjazdowy mecz do Gorzowa Wielkopolskiej znalazło się miejsce dla wypożyczonego z Polonii Bytom Denisa Dudka. Młody pomocnik cały mecz przesiedział jednak na ławce rezerwowych, a jego Polonia Nysa przegrała w meczu beniaminków w Gorzowie Wielkopolskim ze Stilonem 2:3. W dobrych nastrojach z delegacji wrócił z kolei Jakub Trojanowski. Gwarek Tarnowskie Góry pokonał na wyjeździe 2:1 MKS Kluczbork, a 19-letni obrońca rozegrał w sobotę pełne zawody, dodatkowo trafiając do notatnika sędziego za napomnienie młodego zawodnika żółtym kartonikiem. Gwarek po sobotniej serii gier jest w ligowej tabeli siódmy, natomiast Polonia Nysa jest dziesiąta.

3. liga grupa IV

Jedenasty mecz w tym sezonie rozegrał w barwach Chełmianki Chełm Dominik Brzozowski. Jego drużyna zremisowała bezbramkowo z rezerwami Korony Kielce i po sobotnim spotkaniu zajmuje trzynaste miejsce w tabeli. Dla 21-letniego bramkarza było to czwarte zachowane czyste konto w tym sezonie.

4. liga śląska grupa I

W sobotę drużyna Warty Zawiercie (Denis Bardl leczy kontuzję) przegrała wyjazdowy mecz z Rozwojem Katowice (1:4) i w dalszym ciągu zamyka tabelę I grupy 4. ligi śląskiej. Dzień później natomiast doszło do derbów Powiatu Tarnogórskiego, w których Drama Zbrosławice zmierzyła się z Ruchem Radzionków. Gospodarze pokonali Cidry 3:1, a na ostatnią minutę na boisku pojawił się wypożyczony z Polonii Kamil Wójcik, który zmienił byłego gracza Niebiesko-Czerwonych, Jakuba Siwka, Dzięki prestiżowemu zwycięstwu zespół ze Zbrosławic awansował na siódme miejsce w tabeli.

4. liga śląska grupa II

Bez kontuzjowanego Jakuba Wróbla radził sobie w sobotę ROW 1964 Rybnik, który bezbramkowo zremisował u siebie z Unią Racibórz. Podział punktów kosztował drużynę trenera Oleksandra Shevelyukhina spadek na trzynaste miejsce w tabeli II grupy 4. ligi śląskiej.

4. liga opolska BŚ Leśnica

Kolejne zwycięstwo odniosła w sobotę drużyna z Piotrówki. W wyjazdowej wygranej nad Startem Jełowa (4:2) udział wzięła czwórka wypożyczonych z Polonii zawodników. Całe spotkanie rozegrał Denis Sojka, zostając również napomniany w doliczonym czasie gry przez sędziego żółtym kartonikiem. 80 minut rozegrał w sobotnim meczu Kamil Szczypiński, natomiast z ławki rezerwowych weszli w 65′ minucie Dominik Wawrzyn oraz w 85′ minucie Dawid Kozicki. W kadrze meczowej z kolei zabrakło Rafała Fedaka. Po sobotnim meczu LZS awansował na piąte miejsce w ligowej tabeli.

A-klasa Podokręg Bytom

Skromnym zwycięstwem 1:0 nad Sokołem Zbrosławice drużyna Czarnych Sucha Góra umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli bytomskiej A-klasy. Decydują o zwycięstwie naszego Klubu Partnerskiego bramka padła w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry po trafieniu samobójczym. W sobotę na boisku w wyjściowym składzie oglądaliśmy przez 60 minut wypożyczonego z Polonii Dariusza Łuckiego. W meczowej kadrze zabrakło natomiast Bartłomieja Maźniaka.