Raport z wypożyczeń WIOSNA 2022/2023 – cz.3

Coraz więcej drużyn z udziałem z wypożyczonych z Polonii Bytom zawodników rozpoczęło rundy rewanżowe. Sprawdźmy, jak im poszło podczas sobotnio-niedzielnych kolejek ligowych.

 

Stal Brzeg (Dominik Brzozowski, Łukasz Piontek, Grzegorz Ochwat)

Trwa punktowa seria Stali Brzeg. Tym razem zespół trenera Kamila Rakoczego wywiózł trzy punkty z terenu byłego lidera 3. ligi grupy III, rezerw Rakowa Częstochowa. Duży udział w zwycięstwie miał Dominik Brzozowski, który nie tylko rozegrał całe spotkanie, ale i wybronił rzut karny wykonywany przez Dawida Wojtyrę. W spotkaniu zagrała również pozostała dwójka wypożyczonych Polonistów. Od początku na murawie przebywał Grzegorz Ochwat, którego w 67′ minucie zmienił Łukasz Piontek (żółta kartka). Po wygranej Stal awansowała na szesnaste miejsce w tabeli.

 

MKS Kluczbork (Szymon Gniełka)

Całe spotkanie w barwach MKS-u Kluczbork rozegrał w sobotę Szymon Gniełka. Jego drużyna pokonała 4:3 rozpędzoną ostatnio Ślęzę Wrocław. W doliczonym czasie gry wypożyczony z Polonii bramkarz otrzymał jeszcze żółtą kartkę. W ligowej tabeli MKS awansował na siódme miejsce.

 

Gwarek Tarnowskie Góry (Jakub Trojanowski)

O meczu z Gwarkiem rozpisaliśmy się podczas dnia meczowego, jednak wspomnijmy, że w zespole naszego sobotniego rywala całe spotkanie rozegrał Jakub Trojanowski. Porażka kosztowała spadek drużyny młodego obrońcy na dziewiąte miejsce w tabeli 3. ligi grupy III.

 

Polonia Nysa (Denis Dudek)

W kadrze meczowej na sobotnie spotkanie Polonii Nysa z LKS-em Goczałkowice-Zdrój (0:0) znalazło się miejsce dla Denisa Dudka. Młodzieżowiec nie może jednak cały czas doczekać się ligowego debiutu w tym sezonie. Nie inaczej było w sobotę, kiedy to oglądał cały mecz z wysokości ławki rezerwowych. Po remisie Polonia Nysa utrzymała dwunaste miejsce w tabeli.

 

Odra Wodzisław Śląski (Kamil Miensopust)

Wyjazdową porażkę 1:2 z Wartą Gorzów Wielkopolski zanotowała Odra Wodzisław Śląski. W składzie na to spotkanie znalazł się Kamil Miensopust, lecz ponownie cały mecz oglądał z ławki rezerwowych. Po 20. kolejce rozgrywek Odra spadła na siedemnaste miejsce w tabeli.

 

Drama Zbrosławice (Kamil Wójcik)

Kamil Wójcik znalazł się w kadrze na domowy mecz Dramy Zbrosławice z Unią Kosztowy. Jego drużyna wygrała spotkanie 3:1 i awansowała na piąte miejsce w tabeli pierwszej grupy IV ligi śląskiej, jednak wypożyczony z Polonii młodzieżowiec całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

 

Polonia Łaziska Górne (Jakub Góralczyk)

Pierwsze miejsce w drugiej grupie IV ligi śląskiej zachowała po domowym remisie 2:2 z rezerwami GKS-u Tychy drużyna Polonii Łaziska Górne. Jakub Góralczyk znalazł się w kadrze na to spotkanie, lecz na placu gry się nie pojawił.

 

LZS Piotrówka (Denis Sojka, Kamil Szczypiński)

Klub, który wiosną reprezentuje dwójka wypożyczonych z Polonii zawodników przegrała na wyjeździe aż 5:0 z MKS-em Gogolin. Kamil Szczypiński rozegrał całe spotkanie, natomiast Denis Sojka pojawił się na placu gry w 62′ minucie. Po sobotnio-niedzielnej serii gier LZS Piotrówka zajmuje w ligowej tabeli ósme miejsce.

 

LKS Porawie Większyce (Filip Ściański)

Filip Ściański przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych, a jego drużyna pokonała na wyjeździe 4:0 LZS Walce. W tabeli IV Ligi “Bank Spółdzielczy w Leśnicy” drużyna z Większyc zajmuje dwunaste miejsce.

 

MLKS Woźniki (Dawid Kozicki)

Mimo prowadzenia do przerwy, zespół Dawida Kozickiego przegrał sobotnie starcie w Konopiskach z miejscowym LOT-em 1:2 i spadł na piąte miejsce w tabeli częstochowsko-lublinieckiej Ligi Okręgowej. Wypożyczony do MLKS-u Woźniki 19-letni Dawid Kozicki rozegrał w swoim zespole całe spotkanie.

 

Górnik Wojkowice (Dominik Wawrzyn)

W Górniku Wojkowice wiosnę spędzi 24-letni Dominik Wawrzyn. Inauguracja rundy rewanżowej nie poszła jednak po myśli zespołu z sosnowiecko-katowickiej Ligi Okręgowej. Wojkowiczanie przegrali na wyjeździe z Sarmacją Będzin 0:2 i spadli na dziewiąte miejsce w tabeli. Wawrzyn rozegrał spotkanie w pełnym wymiarze czasowym.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę