Raport z wypożyczeń WIOSNA 2022/2023 – cz.6 – “Szczypior” znów trafia!

Wraz z powrotem do codziennych obowiązków związanych z nowym tygodniem, prezentujemy już tradycyjnie raport z weekendowych występów wypożyczonych z Polonii Bytom zawodników. Na uwagę zasługuje już siódme w tym sezonie trafienie Kamila Szczypińskiego w barwach LZS-u Piotrówka.

Stal Brzeg (Dominik Brzozowski, Łukasz Piontek, Grzegorz Ochwat)

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie gospodarze rywalizowali ze Stalą Brzeg. Stilon prowadził do 44′ minuty 2:0, jednak goście nie złożyli broni i zdobyli pięć bramek, wracając do domu z kompletem punktów. Dominik Brzozowski rozegrał w bramce gości całe spotkanie. Od pierwszej minuty wystąpił również w sobotę Grzegorz Ochwat, który spędził na placu gry 89′ minut, zostając przy tym ukarany żółtą kartką. Ochwata przed końcem meczu zastąpił Łukasz Piontek.

Gwarek Tarnowskie Góry – Polonia Nysa 1:0 (Jakub Trojanowski, Denis Dudek)

Trzy punkty zapisał sobie również w Wielką Sobotę tarnogórski Gwarek, w barwach którego cały mecz rozegrał Jakub Trojanowski. Zespół młodego obrońcy pokonał Polonię Nysa 1:0, a 20-latek dodatkowo został przez sędziego zawodów napomniany żółtą kartką. W składzie gości na to spotkanie znalazł się Denis Dudek, lecz nie pojawił się tego dnia na boisku.

MKS Kluczbork (Szymon Gniełka)

Całe spotkanie w barwach MKS-u Kluczbork rozegrał w ostatniej kolejce Szymon Gniełka. Wypożyczony z Polonii bramkarz nie zdołał jednak zachować w sobotę czystego konta, a jego drużyna przegrała wyjazdowe starcie z LKS-em Goczałkowice-Zdrój (0:1).

Odra Wodzisław Śląski (Kamil Miensopust)

Ważne zwycięstwo odniosła wodzisławska Odra, która w meczu o przysłowiowe “sześć punktów” pokonała rezerwy Chrobrego Głogów 5:2. Okazałe zwycięstwo nie pozwoliło jej natomiast opuścić ostatniego miejsca w tabeli. Wypożyczony do Odry Wodzisław Śląski 19-letni Kamil Miensopust całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Drama Zbrosławice (Kamil Wójcik)

Klub Kamila Wójcika zremisował na wyjeździe w jednym z ciekawszych meczów I grupy 4. ligi śląskiej z Podlesianką Katowice 1:1. Wypożyczony z Polonii zawodnik spędził cały mecz na ławce rezerwowych zbrosławickiego klubu. W ligowej tabeli Drama zachowała piąte miejsce.

Polonia Łaziska Górne (Jakub Góralczyk)

Pierwsze miejsce w tabeli II grupy 4. ligi straciła po sobotniej kolejce Polonia Łaziska Górne, która zremisowała w ostatniej kolejce na wyjeździe 3:3 z MKS-em Lędziny, tracąc decydującego o wyniku gola w doliczonym czasie gry. W 85′ minucie na boisku w barwach Polonii pojawił się wypożyczony z naszego klubu Jakub Góralczyk.

LZS Piotrówka (Denis Sojka, Kamil Szczypiński)

Skuteczną formą imponuje na opolskich boiskach Kamil Szczypiński. Pomocnik rozegrał w sobotę pełne zawody, zdobywając ponadto swojego siódmego gola w sezonie. Jego drużyna pokonała w domowym meczu 2:0 Victorię Chróścice, pozostając na dziewiątym miejscu w tabeli Bank Spółdzielczy 4. Ligi Opolskiej. Drugi z wypożyczonych do LZS-u Piotrówki zawodników Denis Sojka na boisku pojawił się w 69′ minucie meczu.

LKS Porawie Większyce (Filip Ściański)

Filip Ściański z wysokości ławki rezerwowych oglądał domowe, przegrane przez swój zespół zawody z Fortuną Głogówek (0:1). Porażka nie miała jednak wpływu na spadek jego drużyny w ligowej tabeli i tak klub z Większyc nowy tydzień rozpoczął na dwunastym miejscu.

MLKS Woźniki (Dawid Kozicki)

W sobotę kolejne trzy punkty dopisał do swojego dorobku punktowego klub z Woźnik. Miejscowy MLKS pokonał Spartę Szczekociny 1:0 a całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Dawid Kozicki. Po świątecznej kolejce drużyna z Woźnik zachowała czwarte miejsce w tabeli częstochowsko-lublinieckiej Ligi Okręgowej.

Górnik Wojkowice (Dominik Wawrzyn)

Powody do zadowolenia może mieć również Dominik Wawrzyn. Jego drużyna pokonała przed własną publicznością 2:0 Cyklon Rogoźnik i awansowała na jedenaste miejsce w tabeli sosnowiecko-katowickiej Ligi Okręgowej. 24-latek rozegrał w sobotę w zwycięskiej drużynie całe spotkanie.

Sośnica Gliwice (Przemysław Drohobycki)

Z kolei na poziomie bytomsko-zabrzańskiej Ligi Okręgowej oglądamy wiosną pomiędzy słupkami Sośnicy Gliwice Przemysława Drohobyckiego. Utalentowany 18-latek w sobotę niestety nie uchronił jednak swojego zespołu od porażki. Młody golkiper rozegrał całe spotkanie, lecz jego drużyna przegrała wyjazdowe spotkanie z Odrą Miasteczko Śląskie (2:0). W ligowej tabeli Sośnica Gliwice zajmuje obecnie trzynaste miejsce.

Czarni Sucha Góra (Bartłomiej Maźniak, Dariusz Łucki)

Nasz klub partnerski przegrał w świąteczną Wielką Sobotę przed własną publicznością z Unią Strzybnica (1:2), utrzymując pozycję wicelidera bytomskiej “A-klasy”. W zespole z Suchej Góry całe spotkanie rozegrał Bartłomiej Maźniak, natomiast w meczowej kadrze zabrakło tym razem Dariusza Łuckiego.

Betclic kod: PBO1920