ROZMOWA Z TRENEREM TOMASZEM WŁOKĄ

Zadaliśmy kilka pytań trenerowi Tomaszowi Włocę, który poprowadzi zespół Polonii w najbliższym spotkaniu wyjazdowym z Rozwojem Katowice.

Jak wyglądały treningi w tym tygodniu i jakie panuje nastawienie przed meczem
z katowicką drużyną?

W tym tygodniu dużo pracowaliśmy nad względami taktycznymi, w zasadzie cały tydzień poświeciliśmy na to aby odzyskać radość z gry w piłkę u chłopaków, mam nadzieję, że nam się to udało aczkolwiek wiadomo, że to wszystko zostanie zweryfikowane podczas 90 minut meczu. Cały czas ciężko pracujemy, mam nadzieję, że efekty będzie widać w sobotę.

Nastąpiła zmiana trenera, jaka panuje atmosfera w drużynie, czy chłopaki są bardziej zaangażowani w to co robią aby pokazać się z najlepszej strony ?

Jeżeli chodzi o samo zaangażowanie to na pewno jest takie jak było wcześniej, nie wyobrażam sobie żeby było inaczej, chłopcy cieżko pracują, są bardzo zaangażowani w to co robią, to oni pracują na swoje nazwisko i każdy z nich walczy o to, by w sobotę zagrać mecz od pierwszej minuty. Nie ukrywam, że cieszy mnie ta sytuacja, mam nadzieje, że będzie tak cały czas, aż do końca tygodnia, a w meczu mistrzowskim tylko się to potwierdzi.

Jakie jest nastawienie trenera?

Dla mnie jest to, nie ukrywam olbrzymie wyróżnienie, ponieważ jestem młodą osobą jeżeli chodzi o tak poważne stanowisko, liczę na to, że przez ten tydzień uda mi się wprowadzić pewną myśl, że Ci chłopcy zrealizują to w sobotę i będziemy cieszyć się ze zdobytych 3 punktów.

W ostatnich spotkaniach brak zwycięstw, wciąż trwa walka o trzy punkty w każdym meczu, czy chłopcy nie czują strachu przed wyjściem na boisko w sobotę?

Absolutnie nie, wydaje mi się, że nie ma żadnej obawy z ich strony, oczywiście szanujemy zespół z Katowic, podchodzimy do niego z odpowiednim respektem ale na pewno nie jest to bojaźń albo jakiś paraliż spowodowany presją tego spotkania, wydaje mi się, że jest w szatni grono osób, które już ma za sobą wiele meczy. Chłopcy podchodzą do tego w pełni profesjonalnie i na pewno nie obawiają sie tego spotkania, wydaje mi się, że w sobotę czeka nas dobry mecz, zarówno z naszej jak i z drugiej strony, bedą to na pewno zawody w dobrym wykonaniu. Boisko zweryfikuje wszystkie błędy techniczno- taktyczne oraz motoryczne, mam nadzieję, że to będzie na korzyść Polonii Bytom.

Obecnie mamy kilku kontuzjowanych zawodników, czy są juz tacy, którzy aktywnie trenują aby powrócić do gry?

Na pewno wciąż nie jest dostępny Marek Szyndrowski, drobne urazy leczyli Patryk Stefański i Arkadiusz Kowalczyk ale są już całkowicie zaangażowani w trening i w dyspozycji jeżeli chodzi o nadchodzący weekend, reszta zawodników jest w stu procentach zdrowa i gotowa aby podjąć rywalizacje w sobotę.

Powodzenia Trenerze! Trzymamy kciuki za Polonie, aby przywiozła w sobotę trzy punkty do Bytomia!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę