Rozpędzony Kluczbork zawita do Bytomia. Zapowiedź meczu z MKS-em

Tytuł naszej dzisiejszej zapowiedzi nie jest przypadkowy. W sobotę czeka nas bardzo emocjonujące widowisko z udziałem dwóch, solidnie punktujących ostatnio drużyn. Wyłaniającego się jako jeden z ciekawszych meczów 30. kolejki rozgrywek III grupy piłkarskiej 3. ligi z pewnością nie można przegapić.

 

Na stadion przy ul. Frycza-Modrzewskiego 3 w Bytomiu-Szombierkach powracamy po blisko 3 tygodniach przerwy. Ostatni mecz na tym obiekcie dał niebiesko-czerwonym punkt w starciu z powracającym do wysokiej formy Rekordem Bielsko-Biała. Od tego czasu zespół Polonii notuje już jedynie same zwycięstwa. To właśnie zgromadzenie kolejnych trzech punktów jest celem numer jeden dla drużyny trenera Kamila Rakoczego na najbliższą sobotę. Zespół Królowej Śląska powalczy w starciu z MKS-em Kluczbork o czwarte zwycięstwo z rzędu, które będzie dziesiątym w roli gospodarza w sezonie 2021/2022. Niebiesko-czerwoni w sobotę również o jubileuszowego, 50-go gola w tegorocznych rozgrywkach. Bilans bramkowy Polonistów rozkłada się w tym sezonie niemal równomiernie na mecze domowe, jak i wyjazdowe. W tych rozegranych w roli gospodarza nasza drużyna zdobyła do tej pory 25 bramek, natomiast w delegacjach uzyskała 24 trafienia. Jeżeli chodzi o gole, po których rywale umieszczali piłkę w siatce to bytomianie po stronie strat mogą zanotować 14 bramek zarówno w meczach domowych, jak i wyjazdowych. Defensywa naszej drużyny jest obecnie najlepszą spośród wszystkich zespołów trzecioligowców z grupy III. Od dwóch spotkań nie zanotowaliśmy żadnej straconej bramki, co pozwala z optymizmem spoglądać w następne spotkania tym bardziej, iż do kadry meczowej wraca po dwóch meczach absencji podstawowy stoper Polonii, Michał Bedronka. Po stronie bramek zdobytych, warto po ostatnim spotkaniu w Pawłowicach odnotować zmianę na pozycji lidera wewnątrzklubowej. Zdobyte w starciu z Pniówkiem dwie bramki pozwoliły Dawidowi Krzemieniowi “wyprzedzić” Dawida Wolnego i z dorobkiem 8 goli wrócić na fotel lidera strzelców bramek w zespole Polonii. Drugi pod względem liczby strzelonych goli zawodnik w barwach Polonii (Wolny – przyp. red.), to z kolei były gracz zespołu z Kluczborka. W sezonie 2017/2018 na poziomie 2. ligi wystąpił w zespole biało-niebieskich jedenaście razy, nie zdobywając żadnej bramki.

 

Do meczu z Polonią zespół MKS-u Kluczbork przystąpi z dziesiątego miejsca w tabeli. Chociaż do swojego sobotniego rywala drużyna z województwa opolskiego traci 23 punkty, to obecna forma zespołu biało-niebieskich pozwala liczyć na dobre widowisko. Nasz sobotni rywal w ostatnim czasie notuje zwyżkę formy. Duża w tym zasługa nowego trenera MKS-u, Tomasza Chatkiewicza, który stery w zespole z Kluczborka objął 22 kwietnia tego roku i w swoich sześciu meczach zanotował aż pięć wygranych! Ciekawostką jest równie fakt, iż trener Chatkiewicz jest już czwartym szkoleniowcem odpowiadającym za wyniki MKS-u Kluczbork w tym sezonie. Jak nasi najbliżsi przeciwnicy spisują się na wyjazdach? Będzie to ich osiemnasty mecz w sezonie w roli gości, z których wygrali cztery, sześć zremisowali, a także zanotowali siedem porażek. Ostatnie wyniki zespołu trenera Chatkiewicza to także wzrost skuteczności pod bramką rywali. Warto tu odnotować, iż w ostatnich sześciu meczach, zawodnicy klubu z Kluczborka do bramki przeciwników trafiali aż osiemnaście razy! Jak nasi rywale zmienili się kadrowo od poprzedniego spotkania rozgrywanego jesienią? W przerwie pomiędzy rundami w kadrze MKS-u zaszło wiele zmian. Łącznie aż jedenastu zawodników opuściło szeregi naszego sobotniego przeciwnika. Wiosną w Kluczborku nie oglądamy już m.in. Denisa Smolarka, Norberta Leśniaka, Mateusza Skibińskiego czy Patryka Woźniaka. W ich miejsce natomiast na boiskach w drugiej części sezonu 2021/2022 możemy obserwować Tomasza Gajdę (ostatnio Sokół Ostróda) czy Wiktora Nahrebeckiego (Zagłębie II Lubin). Najlepszymi strzelcami zespołu naszych rywali pozostają Lucjan Zieliński (13 bramek) oraz Marcin Przybylski (10 bramek), a łącznie drużyna rywali zdobyła w tym sezonie o dwa gole więcej od gospodarzy (50 bramek).

 

W najnowszej historii trzecioligowych występów Polonii, nasza drużyna z MKS-em Kluczbork mierzyła się do tej pory czterokrotnie. Bilans bezpośrednich meczów jest korzystny dla bytomian, którzy wygrali trzy spotkania. Pozostałe starcie obu drużyn zakończyło się remisem. Bilans bramkowy jest korzystny dla niebiesko-czerwonych (10-6). Jesienią Poloniści po bramkach Płonki oraz nieobecnego już w bytomskiej drużynie Celucha pokonali prowadzony wówczas przez Piotra Jacka MKS 2:1. Honorowego gola dla rywali zdobył wspomniany już wcześniej Przybylski.

 

Arbitrem głównym sobotniego meczu w Bytomiu-Szombierkach będzie pan Michał Bobrek z Krakowa, dla którego będzie to jedenaste spotkanie na tym szczeblu rozgrywkowym w sezonie 2021/2022. W meczach z udziałem sędziego Bobrka padło łącznie 27 bramek, a sam arbiter upomniał zawodników żółtymi kartkami aż 51 razy. Dodatkowo sędzia sobotniego meczu pokazał również w pozostałych meczach cztery czerwone kartki.

 

Faworytem do zwycięstwa w sobotnim meczu zdaniem oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet są gospodarze. Za zwycięstwo naszej drużyny, Superbet wypłaci Wam 1.50 za każdą wpłaconą złotówkę. Zwycięstwo gości z Kluczborka jest wyceniane po kursie 5.00. Remis, który z pewnością nie zadowoli w sobotę żadnej z drużyn, wyceniany jest przez Superbet po kursie 4.25. Więcej zdarzeń dotyczących tego spotkania, tradycyjnie odsyłamy Was na stronę internetową oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2021/2022

30. kolejka (21.05.2022r)

BS Polonia Bytom – MKS Kluczbork

ul. Frycza-Modrzewskiego 3, Bytom-Szombierki

godz. 17:00

transmisja: Śląskie.TV

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę