Rozpoczęcie sezonu, nowe logo na koszulkach. Relacja z konferencji

Zaprezentowana, podczas piątkowej konferencji prasowej, drużyna jesienią powalczy o ligowe punkty. Na koszulkach zawodników aktualnego składu Polonistów pojawi się nowe logo – to element nawiązanej współpracy ze stowarzyszeniem wspierającym osoby niepełnosprawne intelektualnie.

Kadra Polonii Bytom została uzupełniona o nowych zawodników, zgodnie z założeniem sztabu szkoleniowego, każda pozycja jest obsadzona przez dwóch zawodników, daje to możliwość gry większej ilości wychowanków klubu oraz zawodnikom mającym status młodzieżowca. Trener Kamil Rakoczy zdecydował się na rozpoczęcie współpracy, m.in. z dotychczasowym obrońcą ROW Rybnik Markiem Krotofilem, Konradem Andrzejczakiem, grającym do tej pory w Stali Brzeg oraz Danielem Iwankiem – pomocnikiem rekordu Bielsko-Biała. Największą niespodzianką jest ponowne pojawienie się w barwach Polonii Jarosława Czernysza – wychowanka klubu, który ostatni sezon rozegrał na szczeblu I ligi w Rzeszowie.

Szeregi niebiesko-czerwonych opuścił Filip Żagiel, który przeniósł się do Ruchu Chorzów. Jesienią w Polonii Bytom nie zobaczymy także Kajetana Frankowskiego, Leona Fuliantego oraz Dawida Gargasza. Po wypożyczeniach definitywnie z Polonią rozstali się także Robert Chwastek i Kacper Czajkowski. Udany koniec poprzedniego sezonu był jednoczenie czasem, w którym swoją współpracę z klubem zakończyły dwie bardzo ważne postacie ostatnich lat – były kapitan Polonii Marcin Lachowski, który przeszedł do Dramy Zbrosławice oraz Wojciech Mróz, który zdecydował zakończyć swoja karierę piłkarską.

W letnim okienku transferowym postawiliśmy na stabilizację. Cele transferowe określone zostały już kilka miesięcy temu, a ostatnie tygodnie były dla nas czasem ich realizacji. Bardzo się cieszymy, że do drużyny dołączyła czwórka nowych zawodników. Dla przyszłości klubu i ciągłości szkolenia nie mniej ważna będzie, w nadchodzącym sezonie, drużyna Juniorów Starszych z roczników 2003/2004, która występować będzie w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej. Najstarsza grupa juniorów to aktualnie przedsionek pierwszej drużyny. Z umiejętności tych młodych piłkarzy będziemy na pewno korzystać w nadchodzących miesiącach. W tym miejscu warto wyróżnić takich zawodników jak Denis Sojka, Dawid Kozicki, Miłosz Pryga, ale także graczy, którzy w drodze naboru dla roczników 2003-2005 niedawno do nas dołączyli. Wśród grupy nowo pozyskanych zawodników widzimy spory potencjał, a kwestią czasu jest wdrażanie tych nazwisk do drużyny seniorów – mówi Kamil Rakoczy, trener Polonii Bytom.

Poloniści zaprezentowali także popularnego ,,pasiaka” z nowym logo na froncie. Spółka Bytomski Sport wesprze Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu. Współpraca zakłada, między innymi licytację koszulek meczowych po zakończeniu rundy jesiennej, z której dochód przekazany zostanie Ośrodkowi Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczemu w Bytomiu. Planowane jest również wspólne uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez PSONI Koło w Bytomiu oraz cykliczne spotkania i kampanie z podopiecznymi Stowarzyszenia.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu
z przyjemnością rozpoczyna współpracę z Polonią Bytom dotyczącą wspólnej pracy marketingowej oraz wsparcia Koła, w prowadzeniu działalności fundraisingowej na rzecz Stowarzyszenia. Piłkarze Polonii Bytom wspierając działania Stowarzyszenia, zapowiedzieli swój aktywny udział m.in. w Bytomskim Charytatywnym Biegu Godności już 11 września. Spółka Bytomski Sport podjęła także inicjatywę umieszczenia na koszulkach sportowych Polonii logo Stowarzyszenia. Dochód z licytacji koszulek przekazany zostanie przez bytomski Klub dla PSONI Koło w Bytomiu, na zagospodarowanie inwestycji Stowarzyszenia, jaką jest ogród sensoryczny dla podopiecznych i zakup wyposażenia sali gimnastycznej OREW PSON
I – przyznaje Jolanta Glińska, Sekretarz Zarządu PSONI Koło w Bytomiu. Stowarzyszenie otrzymało od gminy Bytom budynek z przeznaczeniem na Warsztaty Terapii Zajęciowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i przed nami kolejne wyzwania związane z zebraniem środków na remont nowej siedziby WTZ. Mamy nadzieję, że nasze wspólne kampanie pomogą osiągnąć zamierzone cele – dodaje Jolanta Glińska.

Na zaprezentowanych strojach, pozostałe miejsca reklamowe wykupili sponsorzy bytomskiego Klubu.

Pierwszy mecz ligowy Poloniści rozegrają w najbliższą niedzielę, a rywalem zespołu Kamila Rakoczego będzie druga drużyna Miedzi Legnica.

Zapis wideo konferencji: KONFERENCJA

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę