Ruch Zdzieszowice rywalem na ostatniej prostej przed sezonem 2022/2023

Krótki, bo liczący zaledwie miesiąc letni okres przygotowawczy zmierza powoli ku końcowi. Na jego finiszu czeka nas ostatni mecz kontrolny przed startem sezonu 2022/2023. W sobotę zmierzymy się w meczu sparingowym z reprezentantem 4. ligi opolskiej, Ruchem Zdzieszowice.

 

W sobotę o godzinie 11:00 na murawę stadionu przy ul. Olimpijskiej wybiegną po raz ostatni przed rozpoczęciem sezonu ligowego zawodnicy Polonii Bytom. Będzie to ostatni z pięciu zaplanowanych na lato meczów kontrolnych Królowej Śląska. Bilans naszej drużyny to jedno zwycięstwo, dwa remisy oraz jedna porażka. Wzmocniony kilkoma, kluczowymi zawodnikami zespół rozpoczął lipiec od efektownego zwycięstwa nad grającą na poziomie Fortuna 1. Ligi, Odrą Opole. Później przyszły dwa remisy, odpowiednio z Rozwojem Katowice oraz Pniówkiem Pawłowice, aby w ostatnią sobotę móc godnie zaprezentować się na tle ekstraklasowego Piasta Gliwice. Podczas letnich serii gier nie udało się naszej nowej drużynie jeszcze odnieść zwycięstwa na Olimpie. Chociaż wyniki w meczach kontrolnych schodzą na dalszy plan, to jednak warto w sobotę z impetem zakończyć letnie przygotowania i z optymizmem wkroczyć w mikrocykl ligowy.

 

Pora także na kilka słów na temat naszego sobotniego sparingpartnera. Ruch Zdzieszowice to tegoroczny wicemistrz 4. ligi opolskiej. Zespół prowadzony obecnie przez trenera Sebastiana Polaka dał się wyprzedzić w zakończonym sezonie ligowym jedynie Polonii Nysa, która bezprecedensowo okazała się najlepszą spośród wszystkich, opolskich drużyn 4. ligi. Nasi sobotni przeciwnicy rozegrali do tej pory trzy mecze kontrolne. Na początek letnich przygotowań pokonali oni tegorocznego beniaminka ligi,  LZS Walce 3:0. Później przyszły dwie porażki z trzecioligowcami, odpowiednio z Górnikiem II Zabrze 3:6 oraz Stalą Brzeg 0:3. Drużyna popularnych Zdzichów do rywalizacji ligowej przystąpi tydzień później, aniżeli Poloniści.

 

Ostatni raz na ligowej scenie obie drużyny mierzyły się ze sobą w sezonie 2019/2020. W wyniku przerwania sezonu przez wybuch pandemii COVID-19, rozegrane zostało zaledwie jedno spotkanie Polonii z Ruchem, z którego zwycięsko wyszli goście, wygrywając w Bytomiu 1:0 po bramce Marcina Niemczyka. Sezon ten okazał się ostatni dla zdzieszowian w trzecioligowej stawce, gdyż włodarze klubu z województwa opolskiego rozgrywkach wycofali zespół z poziomu makroregionalnego.

 

Początek ostatniego w letnim okresie przygotowawczym sparingu Polonii Bytom zaplanowano na sobotę na godzinę 11:00. Mecz z uwagi brak możliwości organizacji meczu z publicznością na stadionie przy ul. Olimpijskiej, zostanie rozegrany bez jej udziału.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę