Sezon jeszcze trwa! Polonia w barażach!

Polonia Bytom w dzisiejszym meczu wytrzymała ciśnienie i pokazała prawdziwy charakter! Niebiesko – Czerwoni pokonali rezerwy Lecha Poznań i tym samym zameldowali się w barażach o awans do Fortuna 1. Ligi!

Polonia zaczęła naciskać już od początku spotkania. W 3. minucie Gajda popędził środkiem boiska, ograł rywala i zagrał do Zielińskiego. Nasz skrzydłowy strzelał z ostrego kąta, futbolówka została zablokowana i trafiła ponownie pod jego nogi. Podał do wspomnianego Gajdy, a ten do Ściślaka. Pomocnik uderzył z dystansu zmuszając Mędralę do interwencji.

Chwilę później poznaniacy rozgrywali we własnym polu karnym. Zieliński przejął piłkę lecz jednocześnie upadł po kontakcie z rywalem. Niebiesko – Czerwoni domagali się rzutu karnego, ale ostatecznie za dyskusje żółtą kartkę obejrzał Łukasz Tomczyk.

W 7. minucie na wysokości 20 metra faulował Tomaszewski i także trafił do notesu sędziego. Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Gajda i nie dał szans golkiperowi dając Królowej Śląska prowadzenie.

Tempo meczu spadło niemal do końca pierwszej połowy, a optyczną przewagę mieli goście, lecz ich ataki nie tworzyły poważnego zagrożenia. Kluczowy moment nastąpił jednak tuż przed gwizdkiem na przerwę. Tomaszewski faulował Zielińskiego. Szymon Łężny pokazał mu drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.

Gorąca zrobiło się na początku drugiej części gry. Nadolski urwał się naszej defensywie i wyszedł sam na sam z Szymkowiakiem. Nagle Piekarski na pełnym sprincie zdecydował się na wślizg i z chirurgiczną precyzją zablokował uderzenie.

Kolejna akcja należała do bytomian. W 50. minucie Romanowski dostał piłkę na prawą stronę i kąśliwie uderzył z dystansu zapisując na swoje konto bramkę. Wahadłowy chwilę później mógł jeszcze raz wpisać się na listę strzelców. Otrzymał on podanie w pole karne i przymierzył, ale golkiper nogą zablokował strzał.

W 62. minucie dobre podanie dostał niepilnowany Andrzejczak i potężnie uderzył trafiając w poprzeczkę. Dwie minuty później na tablicy wyników pojawiło się 3:0. Wojtyra otrzymał futbolówkę i miał przed sobą tylko jednego rywala. Napastnik poradził sobie z przeciwnikiem i niemal z połowy boiska ruszył do pojedynku sam na sam z Mędralą. Snajper z zimną krwią wykorzystał swoją okazję.

Z całą pewnością swoje trafienie mógł dołożyć także Żagiel, którego Ściślak świetnie wypuścił w uliczkę. Skrzydłowy trafił jednak w boczną siatkę. Tuż przed końcowym gwizdkiem głową próbował Wolny, ale nieczysto uderzył piłkę.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0. Tym samym Polonia zameldowała się w barażach o Fortuna 1. Ligę.

BS Polonia Bytom – Lech II Poznań 3:0 (1:0)