Sparingów ciąg dalszy. Sportowa sobota na Piłkarskiej!

Na zakończenie drugiego tygodnia zimowych przygotowań drużynę Polonii Bytom czekają podwójne wyzwania związane z grami kontrolnymi. Na sobotę zaplanowano aż dwa mecze sparingowe z udziałem Niebiesko-Czerwonych, a na obiekt przy Piłkarskiej zawitają zespoły, z którymi jeszcze nie tak dawno rywalizowaliśmy na poziomie 3. ligi.

O godzinie 11:00 rozbrzmi pierwszy gwizdek sędziego, który rozpocznie rywalizację Polonistów z Rekordem Bielsko-Biała. Rekordziści to obecnie lider III grupy piłkarskiej 3. ligi, mający na półmetku rozgrywek cztery punkty przewagi nad drugim w tabeli zespołem rezerw Śląska Wrocław. Z pewnością rozpoczynający sobotnie granie mecz, mimo mniejszej rangi nie powinien zawieźć. O sile drużyny z południa województwa Niebiesko-Czerwoni przekonali się przecież w poprzednim sezonie, gromadząc na sześć możliwych punktów z tym rywalem zaledwie jedno “oczko”. Dla drużyny dowodzonej przez trenera Dariusza Klaczę będzie to pierwszy sparing tej zimy.

Drugim rywalem podopiecznych trenera Łukasza Tomczyka będzie inny zespół z tego poziomu rozgrywkowego, co Rekord – Pniówek Pawłowice. Drużyna, którą od początku sezonu 2023/2024 prowadzi były szkoleniowiec Polonistów, Kamil Rakoczy, pierwszą część rozgrywek zakończyła na solidnym, ósmym miejscu. Jego zespół niezbyt udanie rozpoczął natomiast zimowy cykl meczów kontrolnych, wysoko przegrywając z pierwszoligowym Podbeskidziem (2:9). Nasi sparingowi rywale w poprzednim sezonie dwukrotnie musieli uznać wyższość Niebiesko-Czerwonych, więc po ubiegłotygodniowym niepowodzeniu sztab szkoleniowy pawłowiczan z pewnością będzie chciał wprowadzić korekty, mające na celu poprawę gry swojej drużyny. O efektach tych decyzji przekonamy się w drugiej części dnia, bowiem rozpoczęcie meczu Polonia – Pniówek zaplanowano na godzinę 14:00.

Sympatyków Królowej Śląska serdecznie zachęcamy do odwiedzin w sobotę obiektu przy Piłkarskiej, bowiem biorąc pod uwagę ofensywną grę naszych rywali, możemy być świadkami bardzo ciekawych spotkań, o które z pewnością zadbają czołowi strzelcy swoich rozgrywek. Na placu gry zobaczymy pewnie w drużynie gospodarzy Dawida Wolnego, Daniela Świderskiego z Rekordu Bielsko-Biała czy Dawida Hanzela z Pniówka Pawłowice. Wstęp na sobotnie mecze kontrolne jest wolny. Zapraszamy!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę