Sparingowe ostatki z Polonią Bytom. Weekend z ROW-em Rybnik oraz Wisłą Kraków

Przed podopiecznymi trenera Adama Burka ostatnie dwa mecze kontrolne przed wznowieniem zmagań ligowych. Już dziś nasza drużyna zmierzy się w sparingowym starciu z ROW-em 1964 Rybnik, natomiast niecałe 24 godziny później Niebiesko-Czerwoni udadzą się do Myślenic na starcie z Wisłą Kraków.

 

Dzisiejszy sparing z przedstawicielem drugiej grupy IV ligi śląskiej odbędzie się na stadionie przy ul. Olimpijskiej bez udziału publiczności. Rybnicka drużyna zakończyła jesienne zmagania na ósmym miejscu w tabeli rozgrywek. Przez pierwszą część sezonu 2022/2023 trenerem gości był Oleksandr Szewełuchin, jednak podczas przerwy zimowej Ukraińca zastąpił Dawid Jóźwiak, którego sympatycy Polonii Bytom mogą pamiętać z rundy wiosennej ubiegłego sezonu, kiedy to znajdował się w sztabie szkoleniowym Królowej Śląska. Podopieczni trenera Jóźwiaka rozegrali do tej pory cztery spotkania kontrolne, pokonując Odrę Miasteczko Śląskie 3:2, remisując ze Śląskiem Świętochłowice 3:3 oraz notując porażki z ligowymi przeciwnikami Polonii, a więc Górnikiem II Zabrze 1:3 oraz Pniówkiem Pawłowice aż 0:5. Ostatnim test-meczem dla czwartoligowca będzie przyszłotygodniowy sparing z rezerwami GKS-u Katowice. Ostatnią wspólną konfrontacją Polonii oraz ROW-u była ubiegłoroczna potyczka w ramach wojewódzkiego Pucharu Polski, która padła łupem podopiecznych ówczesnego trenera bytomian, Kamila Rakoczego. Dzięki trafieniom nieobecnych już w Bytomiu Oresta Tkaczuka oraz Kordiana Górki, Poloniści awansowali do następnej rundy rozgrywek.

 

W sobotę natomiast odbędzie się próba generalna Niebiesko-Czerwonych przed pierwszej meczem ligowym w tym roku. Na boisku wchodzącym w skład obiektu treningowego krakowskiej Wisły w Myślenicach, podopieczni trenera Adama Burka zmierzą się z pierwszoligową Wisłą Kraków. Wiślacy z impetem rozpoczęli zmagania rundy wiosennej w Fortuna 1. Lidze, pokonując najpierw w roli gospodarzy Resovię 2:0, a także wygrywając w Gdyni z Arką 3:1. Dziś, prowadzona przez trenera Radosława Sobolewskiego drużyna rozegra swój kolejny mecz ligowy, w którym zmierzy się z Odrą Opole. Warto przyglądać się temu spotkaniu, gdyż na jego podstawie będziemy mogli zobaczyć, z którymi zawodnikami krakowskiej drużyny przyjdzie naszym graczom stanąć jutro do rywalizacji. Ta odbędzie się o godzinie 11:00 na boisku ośrodka treningowego Białej Gwiazdy w Myślenicach. Ostatni raz z Wisłą Kraków mierzyliśmy się w sezonie 2010/2011, ostatnim dla nas sezonie w rozgrywkach Ekstraklasy. W Krakowie przegraliśmy z Wisłą 2:1 (gol Clemence’a Matawu), natomiast w rewanżu postawiliśmy się przyszłemu Mistrzowi Polski, remisując 2:2 po bramkach dla naszego zespołu autorstwa Marcina Radzewicza oraz Dariusza Jareckiego.

Wszystkie filmy

bydziehaja.pl

Miejsce na twoją reklamę