Środa pod znakiem odrabiania zaległości. Zapowiedź meczu z Górnikiem II Zabrze

Kiedy drugiego dnia kwietnia, a więc ledwie dziesięć dni temu, wyglądaliśmy zza naszych okien, nie potrafiliśmy wyjść ze zdziwienia, że zamiast zielonej trawy i ogrzewających nas promieni słońca, widzimy zalegający na zewnątrz śnieg, a słupki rtęci w termometrach wynoszą ledwie kilka stopni ciepła. Na całe szczęście w środę takiego problemu już mieć nie będziemy, a trybuny stadionu przy ul. Frycza-Modrzewskiego w Bytomiu-Szombierkach, zapełnią się spragnionymi derbowej rywalizacji kibicami Niebiesko-Czerwonych.

 

Dla naszej drużyny najbliższe dni, a nawet tygodnie, zapowiadają się niezwykle intensywne. Zwycięstwo w Jeleniej Górze, które pokazało ducha walki naszej drużyny, przechodzi już jednak do historii. Pierwszy z przynajmniej trzech zaplanowanych na najbliższe środy meczów z udziałem Polonii odbędzie się już jutro. Do rywalizacji z Górnikiem II Zabrze zespół Królowej Śląska przystąpi z drugiego miejsca w tabeli. Niezależnie od tego, jakim wynikiem skończy się jutrzejsze zaległe spotkanie, Niebiesko-Czerwoni pozostaną do soboty na drugim stopniu podium. Co prawda do lidera z Lubina zespół trenera Kamila Rakoczego traci tylko trzy punkty, to jednak o tej samej porze, w ramach meczu rozgrywanego awansem, liderzy tabeli zagrają na wyjeździe z ostatnim zespołem w tabeli, Foto-Higieną Gać. Chociaż to piłka nożna, ciężko przewidywać, aby podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego nie wywieźli z terenu rywala kompletu punktów. Musimy jeszcze pamiętać, że do czasu bezpośredniego meczu w Lubinie, do którego dojdzie już 23 kwietnia, w przypadku takiej samej ilości punktów, wyżej w tabeli będą Miedziowi, a to z powodu wygranego we wrześniu ubiegłego roku starcia w Bytomiu. Wróćmy jednak do środowego meczu i przedstawienia drużyny z Zabrza.

 

Rezerwy Górnika Zabrze nieprzerwanie na poziomie 3. Ligi występują od sezonu 2013/2014. Prowadzona przez trenera Piotra Gierczaka druga drużyna ekstraklasowicza plasuje się obecnie na siódmym miejscu w tabeli III grupy piłkarskiej 3. Ligi. Nasi najbliżsi przeciwnicy są jednym z pięciu zespołów, które wiosną nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Na cztery rozegrane spotkania w marcu oraz kwietniu, zespół złożony przede wszystkim z młodych zawodników Górnika zanotował trzy remisy, a także odniósł jedno zwycięstwo. Miało to miejsce w domowym meczu ze wspomnianą już wcześniej ekipą z Gaci. Górnicy w meczach wyjazdowych w tym sezonie odnieśli trzy zwycięstwa, zanotowali dwa remisy, a także doznali pięciu porażek. Podczas zimowego okienka transferowego, zespół z Zabrza dokonał kilku ciekawych ruchów transferowych. Z drużyny odeszli m.in. Krzysztof Kiklaisz (LKS Goczałkowice-Zdrój) oraz Dawid Szkudlarek (GKS Jastrzębie), a więc dwóch zawodników, którzy od lat stanowili o sile drużyny z Zabrza. W ich miejsce pozyskano głównie młodych zawodników, jak Jan Ciućka z Rekordu Bielsko-Biała oraz Mateusz Ziółkowski z AP Profi Zielonki. Wyjątkiem od tej reguły jest powrót do Zabrza Marcina Wodeckiego. Doświadczony zawodnik tym samym stał się również najskuteczniejszym zawodnikiem rezerw Górnika z sześcioma bramkami na koncie. Chociaż po powrocie do Zabrza zdobył jak na razie jednego gola dla swojej starej-nowej drużyny, to pozostałe pięć uzyskał reprezentując jesienią barwy wodzisławskiej Odry. Zespół naszych rywali wzmocnili również powracający po wypożyczeniu do drużyn z wyższych lig Michał Rostkowski czy Bartłomiej Korbecki, którzy w połączeniu z chociażby innym zawodnikiem mającym w swoim piłkarskim CV grę na poziomie centralnym, a więc Danielem Liszką, stanowią o sile naszego środowego przeciwnika.

 

Rozjemcą środowego, zaległego starcia Polonii z Górnikiem będzie pan Maciej Kuropatwa z Katowic. Młody arbiter reprezentujący Śląski Związek Piłki Nożnej sędziował do tej pory jedno spotkanie na III-ligowym poziomie, w którym Piast Żmigród uległ rezerwom Miedzi Legnica. Sędzia z Rudy Śląskiej prowadził w tym sezonie mecze głównie w rozgrywkach “Zina” 4. Ligi Śląskiej.

 

Śledzący boiskowe poczynania Polonii oraz rezerw Górnika kibic pamięta, iż ostatnie spotkania pomiędzy zainteresowanymi drużynami bywały niezwykle wyrównane, a o wygranej decydowała przeważnie jedna bramka różnicy. Wyjątkiem był wrześniowy mecz w Zabrzu, który to zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0 po bramkach wspomnianego wcześniej Kikliasza oraz młodzieżowego reprezentanta Słowacji, Petera Juritki. Poprzednie spotkanie w Bytomiu pomiędzy Polonią, a Górnikiem, zostało rozegrane w sierpniu 2020 roku i zakończyło się remisem 2:2. Bramki dla Polonistów zdobywali wówczas Adam Żak oraz Tomasz Pośpiech. Ogólnie w najnowszej historii III-ligowych starć, dwukrotnie górą była Polonia, raz zwyciężył Górnik oraz również jednokrotnie oba zespoły dzieliły się punktami.

 

Według oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet, faworytem do zwycięstwa w środowym meczu jest drużyna Polonii Bytom. Ich zwycięstwo wyceniane jest po kursie 1.65. Za każdą wpłaconą złotówkę na zwycięstwo zabrzan, Superbet wypłaci Wam 4.65. Remis z kolei wyceniany jest przez Superbet po kursie 3.68. Po więcej zdarzeń dotyczących tego spotkania, tradycyjnie odsyłamy Was na stronę internetową oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2021/2022

22. kolejka (13.04.2022r) – mecz zaległy

BS Polonia Bytom – Górnik II Zabrze

ul. Frycza-Modrzewskiego 3, Bytom – Szombierki

godz. 17:00

transmisja: Śląskie.TV (TUTAJ)

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920