Stal Brzeg – Polonia Bytom 3:2 (0:2)

Polonia Bytom przegrała w ostatnim meczu tego sezonu 2:3 (2:0) ze Stalą Brzeg, rozegranym o godzinie 15:00

Pierwsza odsłona spotkania nie zapowiadała tak wielu emocji w tym spotkaniu. Poloniści dobrze weszli w ten mecz i od początku nadawali mu swój ton. Pierwszą bramkę strzeliliśmy w 28. minucie. W polu karnym rywala nieprzepisowo został zatrzymany Dominik Budzik, a z rzutu karnego bardzo pewnie uderzył Michał Bedronka. Po kilku minutach Niebiesko-Czerwoni podwyższyli prowadzenie za sprawą Patryka Stefańskiego. Nasz zawodnik bardzo precyzyjnym uderzeniem z obrębu szesnastki nie dał szans golkiperowi gospodarzy na udaną interwencję.  Chwilę później przedwcześnie boisko opuścił Krzysztof Hałgas, którego na boisku zastąpił debiutant z rocznika 2004, Kewin Bobiński.

Po zmianie stron widowisko się znacznie wyrównało, a coraz częściej do głosu zaczęła dochodzić Stal Brzeg. W 53. minucie groźne uderzał po kontrataku Mateusz Jaros, futbolówka jednak nieznacznie minęła bramkę strzeżoną przez Szymona Gniełkę. Dziesięć minut później swoją szansę miała Polonia. Stefański dograł bardzo precyzyjnie do innego debiutanta, Dawida Chojnowskiego. Uderzenie głową niestety było minimalnie niecelne. Po chwili swoją szansę mieli ponownie gospodarze, tym razem rzut karny został pokazany dla drużyny z Brzegu. Na szczęście Marcin Niemczyk mocnym uderzeniem obił jedynie poprzeczkę naszej bramki. Niestety przy wyprowadzaniu piłki od tyłu przydarzył nam się błąd, który został okupiony trafieniem kontaktowym. Można powiedzieć, że Niemczyk zrehabilitował się za przestrzelony karny i dał swojej drużynie bramkę kontaktową. Podopieczni Arkadiusza Batora poszli za ciosem i w 67. minucie mieliśmy już remis. Strzelcem bramki został Kamil Bronisławski. W 77. minucie dolegliwości bólowe zgłosił Michał Bedronka, przez co z boiskiem przywitał się jeden z zawodników, który przywdziewał Niebiesko-Czerwony trykot po raz ostatni w karierze. Wojciech Mróz został przywitany na boisku szpalerem oraz oklaskami z trybun. Chwilę później gospodarze zdobyli bramkę numer trzy za sprawą Jakuba Kowalskiego. 83. minuta to debiut trzeciego z wychowanków naszej Akademii, Oskara Skórki. Po raz ostatni z murawą przywitał się także Marcin Lachowski, który wszedł na ostatnie minuty i podobnie do Mroza, został powitany na boisku szpalerem oraz oklaskami. Niestety ostatni mecz w tym sezonie padł łupem naszych rywali, którzy tego dnia pokazali się z bardzo dobrej strony. Dla Polonistów mających pewne drugie miejsce w lidze ten mecz miał charakter symboliczny za sprawą pożegnania dwóch legend klubu oraz debiutu kolejnych wychowanków. Niemniej trzeba przyznać, że walczyliśmy o pożegnanie się z sezonem 20/21 trzema punktami, lecz gospodarze byli tego dnia nieznacznie lepsi.

Bramki: 65′ Niemczyk, 67′ Bronisławski, 78′ Kowalski – 28′ Bedronka, 33′ Stefański

Żółte kartki: Święty, Bronisławski – Bedronka, Wuwer, Ochwat.

Stal Brzeg(wyjściowy): Leonczyk – Kowalski, Niemczyk, Podgórski, Firek, Banach, Święty, Bronisławski, Danielik, Paszkowski, Jaros.

Polonia Bytom: Gniełka – Budzik, Bedronka (77′ Mróz), Belica, Hałgas (34′ Bobiński) – Wuwer, Krzemień (90′ Lachowski), Anklewicz (46′ Chojnowski), Stefański, Wróbel (83′ Skórka) – Ochwat.

Sędzia: Mateusz Maj

Betclic kod: PBO1920