Stal Brzeg sobotnim rywalem Polonii Bytom [ZAPOWIEDŹ]

Po zwycięstwie nad Ślęzą Wrocław, nasza drużyna udaje się do Brzegu w poszukiwaniu kolejnych punktów. Mecz ze Stalą, która nie może ligowego początku zaliczyć do udanych z pewnością nie będzie łatwą przeprawą, gdyż gospodarze zrobią wszystko, aby zakończyć serię porażek w starciu z wyżej notowanym rywalem.

 

Zwycięstwo na inaugurację zmagań ligowych z beniaminkiem z Głogowa. Później cenny punkt wywieziony z trudnego terenu rezerw Górnika Zabrze. Następnie wszystko w zespole z Brzegu jakby się zacięło. Seria pięciu kolejnych porażek spowodowała, że do sobotniego meczu zespół Stali przystąpi z siedemnastej, przedostatniej pozycji w tabeli. Seria meczów bez zwycięstw zadecydowała o pierwszej w tym sezonie w naszej grupie zmianie na stanowisku trenera. Z końcem sierpnia Marcina Nowackiego zastąpił dobrze znany w Bytomiu trener Kamil Rakoczy, który jako szkoleniowiec Niebiesko-czerwonych spędził w Bytomiu trzy ostatnie sezony. Drużyna z Opolszczyzny w sobotę poszukiwać będzie z pewnością niezwykle potrzebnych punktów, ale żeby powiększyć swój dorobek punktowy, potrzebne są do tego bramki. Nasi sobotni rywale od ponad 360 minut nie znaleźli sposobu na pokonanie golkipera rywali. Do tej pory zespół z Brzegu ma na swoim koncie najmniej strzelonych bramek spośród wszystkich drużyn naszej grupy 3. ligi, bo zaledwie cztery. Dwie z nich są autorstwem młodzieżowca, Maksymiliana Podgórskiego. Sobotni mecz będzie szczególny nie tylko dla mającego w swoim trenerskim CV pracę w Polonii trenera Rakoczego. W zespole Stali oglądać będziemy zapewne kilku zawodników z przeszłością w bytomskiej drużynie, takich jak Damiana Celucha, Michała Maja czy Jakuba Czajkowskiego. Każdy z nich z pewnością będzie chciał się zaprezentować z jak najlepszej strony na tle byłego pracodawcy.

 

Dla Niebiesko-czerwonych sobotni mecz będzie z kolei czwartym spotkaniem wyjazdowym w sezonie. W delegacjach, podobnie jak w meczach u siebie, zespół trenera Ryszarda Wieczorka nie zwykł remisować, zgarniając komplet punktów, lub zostawiając je dla rywala. Wyjazdowe zwycięstwo w sezonie 2022/2023 nasza drużyna przywiozła jedynie z Głogowa. Był to również ostatni mecz, w którym Poloniści zagrali na “zero z tyłu”. Wyjazdy do Bielska-Białej oraz Częstochowy nie kończyły się w tym sezonie po myśli Niebiesko-czerwonych, jednak zarówno rezerwy Rakowa, jak i zespół Rekordu to czołowe kluby naszej ligi. Przed sobotnio – niedzielną serią meczów bytomianie zajmują w ligowej tabeli siódme miejsce. W tym miejscu trzeba jednak zwrócić uwagę na duży ścisk punktowy, który panuje u drużyn znajdujących się w jej górnej części. Do zajmującego drugie miejsce Pniówka, zawodnicy Królowej Śląska tracą ledwie dwa “oczka”, więc korzystny wynik sobotniego meczu może przynieść naszej drużynie awans nawet o kilka miejsc. Również i w naszym zespole znajdują się zawodnicy, dla których sobotni mecz będzie powrotem na stadion Stali. Trzeba tu przede wszystkim wymienić Tomasza Gajdę, który na piłkarskie “szerokie wody” wypłynął właśnie z drużyny naszego sobotniego rywala. Nie należy zapomnieć także o Konradzie Andrzejczaku, który rok temu do Polonii przywędrował właśnie z Brzegu. Wymieniliśmy najlepszego strzelca w drużynie rywala, więc obowiązkiem jest również przypomnienie najskuteczniejszego snajpera w naszej drużynie. Od początku sezonu jest nim niezmiennie Dawid Wolny. Autor siedmiu w tym sezonie trafień dla naszej drużyny to także druga “strzelba” ogólnej klasyfikacji III grupy 3. ligi. Wolniak ustępuje tu jedynie Marcinowi Przybylskiemu z MKS-u Kluczbork, który ma na swoim koncie o jedną bramkę zdobytą więcej.

 

Historia meczów Polonii ze Stalą pokazuje, że ostatnimi czasy we wzajemnych konfrontacjach obu drużyn pada sporo bramek. W minionym sezonie dwukrotnie zwycięsko z rywalizacji wychodzili Poloniści, zwyciężając najpierw na terenie rywala 3:1, a później w Wielkanocną Wielką Sobotę 3:2 w Bytomiu. Łącznie w pięciu meczach rozegranych na poziomie 3. ligi, aż czterokrotnie zwyciężał klub dwukrotnych mistrzów Polski, posiadając w nich korzystny dla siebie bilans bramkowy 12-6.

 

O prawidłowy przebieg boiskowych zdarzeń podczas meczu zadba jako sędzia główny Pan Mariusz Maćko (Żary). 43-letni arbiter w tym sezonie prowadził dwa spotkania na III-ligowym szczeblu, w tym jedno spotkanie w naszej grupie. Był to mecz w Głogowie, gdzie w starciu rezerw te z Głogowa okazały się o lepsze od tych z Legnicy. Co prawda w meczu padła tylko jedna bramka, ale co ciekawe notatnik sędziego reprezentującego Lubuskie Kolegium Sędziów zapełnił się nazwiskami zawodników, którzy zostali przez arbitra ukarani kolorowymi napomnieniami. Łącznie Pan Maćko pokazał w tym meczu 10 żółtych kartek oraz 1 czerwoną.

 

Superbet jak co tydzień przygotował dla swoich graczy ofertę dotyczącą sobotniego meczu. Zdaniem naszego Sponsora, faworytem do zwycięstwa jest drużyna Polonii Bytom. Ich wygrana jest wyceniana po kursie 1.53. Za każdą wpłaconą złotówkę na remis, Superbet wypłaci Wam 4.40. Kurs na zwycięstwo Stali Brzeg wynosi natomiast 5.00. Więcej zdarzeń dotyczących meczu Stal Brzeg – Polonia Bytom, znajdziecie na stronie internetowej oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2022/2023

8. kolejka (17.09.2022r)

BTP Stal Brzeg – BS Polonia Bytom

ul. Startowa 1, Brzeg

godz. 16:00

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę