Starcie drużyn z ligowego podium, czyli zapowiedź meczu z Rekordem

Pierwszy, domowy mecz Polonii Bytom w rundzie wiosennej od razu można nazwać jednym z hitów najlepszej serii gier. Trudno o inne określenie tego meczu, skoro naprzeciwko siebie stanie druga oraz trzecia drużyna w tabeli. Mało? Nasza drużyna razem z rywalami to obecnie dwie najlepsze ofensywy w całej lidze, a jeśli dodamy do tego fakt, że czekamy na zwycięstwo z Rekordem od prawie dwóch lat, to już teraz nie możemy się wszyscy doczekać rozpoczęcia tego spotkania!

 

Start piłkarskiej wiosny w wykonaniu zespołu Adama Burka przebiegł zgodnie z założeniami. Od początku tego tygodnia w głowach sztabu szkoleniowego i zawodników Polonii Bytom kłębiła się jedynie myśl jak najlepszego przygotowania się do konfrontacji z Rekordem Bielsko-Biała. Dwukrotni Mistrzowie Polski swoje zadanie w ubiegłą sobotę wykonali i korzystając z porażki rezerw Rakowa Częstochowa, przybliżyli się do lidera na odległość zaledwie punktu. Wygrana w Gorzowie Wielkopolski była już szóstym zwycięstwem naszej drużyny z rzędu i do dorównania świetnej serii z jesieni ubiegłego sezonu brakuje już Polonistom dwóch zwycięstw. W próbie odniesienia siódmej wygranej z rzędu nie pomoże dwójka zawodników, która w sobotę niestety będzie pauzowała za kartki. Konrada Andrzejczaka wyeliminowało z gry czwarte żółte napomnienie obejrzane podczas ubiegłotygodniowego meczu, natomiast Ruslan Zubkov za ujrzaną bezpośrednio czerwoną kartkę, pauzować będzie przez dwa spotkania. To właśnie Ukraiński stoper jest autorem jedynego gola, którego zdobyli Niebiesko-Czerwoni podczas sierpniowego starcia w Bielsku-Białej (porażka 1:4). Dla naszej drużyny sobotni mecz będzie dziesiątym spotkaniem w roli gospodarza. Ich bilans jest na razie bardzo korzystny, gdyż do tej pory odnieśli oni siedem zwycięstw, przegrywając ledwie dwa razy. Zdajemy sobie sprawę, iż nie będzie to łatwa przeprawa. Wierzymy jednak gorąco w to, że również i w sobotę nasza drużyna ostatecznie zgarnie kolejny w tym sezonie komplet punktów!

 

Zespół trenera Dariusza Mrózka to od lat jedna z czołowych drużyn naszej ligi. Nie chodzi tutaj jedynie o zajmowane pozycje w tabeli, ale również o grę, która jest nie tylko efektowna, ale i efektywna. Rekordziści do naszej drużyny tracą w ligowej hierarchii ledwie jeden punkt i przy pozytywnych wariantach sobotnich meczów, mogą nawet objąć pozycję lidera naszej ligi, stając się ledwie trzecią w tym sezonie drużyną, która może tego dokonać. To na razie sfera spekulacji, gdyż jak to tradycyjnie w tym bywa, wszystko zweryfikuje boisko. Na początek wiosennych rozgrywek rywale po dwóch bramkach Tomasza Nowaka oraz jednej Daniela Świderskiego, pewnie pokonała rewelację pucharowych starć, Lechię Zielona Góra. Doświadczony, 37-letni Nowak oraz 28-letni Świderski to obecnie jedni z liderów drużyny z południowej części naszego województwa. Mimo utraty najlepszego strzelca zespołu Marcina Wróbla (transfer do Hutnika Kraków) oraz transferu utalentowanego Szczepana Muchy (Piast Gliwice), a także odejściu innego z doświadczonych graczy, a więc Daniela Ferugi, zespół nie stracił na swojej wartości. Do Bielska-Białej przybyli piąty strzelec naszej ligi Michał Biskup (12 bramek, transfer z Gwarka Tarnowskie Góry) oraz doświadczony obrońca, Michał Bojdys, co w połączeniu z trzonem drużyny przeciwnika daje solidny efekt. Ekipa rywali ma za sobą serię czterech zwycięskich meczów z rzędu, a przypomnieć trzeba, iż ostatni raz zeszli z boiska pokonani w październiku ubiegłego roku, przegrywając na własnym boisku z Górnikiem II Zabrze.

 

Stanowczo za długo czekają kibice Królowej Śląska na ligową wygraną nad Rekordem. Pierwsze trzy mecze Niebiesko-Czerwonych po powrocie na poziom 3. ligi to zwycięskie konfrontacje z naszym najbliższym przeciwnikiem. Później jednak coś ewidentnie w naszej drużynie się “zacięło”. Po wygranych przyszły dwa remisy w sezonie 2021/2022, a pierwszy mecz obecnego sezonu to jak dobrze wiemy zwycięstwo Rekordu. Bilans bramkowy jest natomiast nieznacznie korzystniejszy dla Polonistów i wynosi stosunek 8:6.

 

Arbitrem jednego z ciekawiej zapowiadających się meczów 19. kolejki rozgrywek 3. ligi grupy III będzie pan Marcin Bielawski z Mysłowic. Doświadczony sędzia prowadził już w tym sezonie sześć spotkań na III-ligowym poziomie, w tym wspomniane już wcześniej starcie Rekordu z rezerwami Górnika Zabrze. Zespoły w meczach z udziałem sędziego Bielawskiego zdobyły 14 zdobytych bramek, a sam arbiter 27 razy napominał zawodników żółtymi kartkami (oraz jedną czerwoną). Meczu z udziałem Polonii Bytom w sezonie 2022/2023 jeszcze nie prowadził.

 

Według oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firma Superbet, więcej szans na zwycięstwo w sobotnim meczu jaką Poloniści. Kurs na ich wygraną wynosi 1.85. Zwycięstwo gości z Bielska-Białej wyceniane jest przez Superbet po kursie 3.80. Za każdą wpłaconą złotówkę na remis, Superbet wypłaci Wam natomiast 3.70. Więcej zdarzeń dotyczących meczu Polonia Bytom – Rekord Bielsko-Biała, znajdziecie na stronie internetowej oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2022/2023

19. kolejka (11.03.2023 r)

BS Polonia Bytom – BTS Rekord Bielsko-Biała

ul. Olimpijska 2, Bytom

godz. 13:00

Transmisja: PBTV.

Wszystkie filmy

bydziehaja.pl

Miejsce na twoją reklamę