Starcie dwóch niepokonanych Polonii, czyli Polonia Poraj – BS Polonia Bytom już jutro o godz. 16:00.

W sobotę 8 września o godz. 16:00 w ramach 5 kolejki rozgrywek Haiz IV ligi w sezonie 2018/19 na boisko przy ul. Sportowej w Poraju naprzeciw sobie staną dwie imienniczki. Co łączy Bytom oraz Poraj poza wspólną nazwą? Zarówno niebiesko-czerwoni, jak i  zawodnicy z Poraja pozostają w obecnych rozgrywkach bez porażki.

Podopieczni trenera Marcina Domagały po rozegraniu 5 kolejek prowadzą w rozgrywkach Haiz IV ligi z kompletem 15 oczek na swoim koncie. Nasi zawodnicy o 5 punktów wyprzedzają zespół Warty Zawiercie, pamiętać należy jednak, że Warte czeka jeszcze jedno zaległe spotkanie do rozegrania, w którym ich przeciwnikiem będzie RKS Grodziec. Poloniści nie patrzą jednak za siebie, a skupiają się na własnej grze, która z tygodnia na tydzień staje się coraz lepsza. Przed tygodniem nasi zawodnicy bez problemów rozprawili się z Górnikiem Piaski, wygrywając 4:0 (1:0). Bohaterami spotkania byli niewątpliwie Marcin Lachowski oraz Sławomir Musiolik, który brał udział przy zdobyciu aż trzech bramek, w tym jedna z nich padła jego łupem. Początek rozgrywek w naszym wykonaniu to jednak seria spotkań z zespołami, które w bieżących rozgrywkach prawdopodobnie plasować będą się w dolnych regionach ligowej tabeli. Sobotnie wyjazdowe spotkanie w Poraju będzie zapewne kolejnym, po spotkaniu w Dąbrowie Górniczej testem naszej drużyny. Do kadry drużyny powraca Andrzej Buchcik, który opuścił starcie z Górnikiem Piaski ze względu na chrzest dziecka. Tym samym nasz zespół w jutrzejszym spotkaniu wystąpi w najmocniejszym zestawieniu, jakie na tą chwilę posiada trener Domagała.

Polonia Poraj od początku sezonu zaskakuje swoją bardzo dobrą grą. Zespół jutrzejszych gospodarzy przed rozpoczęciem rozgrywek otrzymał wsparcie kadrowe z drużyny Rakowa Częstochowa, a najlepszym zawodnikiem drużyny jest bezsprzecznie Przemysław Mizgała, który reprezentował w swojej karierze między innymi Zagłębie Sosnowiec, czy wspomniany wcześniej Raków Częstochowa. Przed tygodniem Polonia zremisowała w Dąbrowie Górniczek z miejscową Unią 0:0, był to już trzeci remis tego zespołu w obecnym sezonie.

Nasza drużyna zdecydowanie znajduje się na fali wznoszącej, co mamy nadzieję, że przełoży się na korzystny rezultat w postaci trzech punktów w jutrzejszym spotkaniu. Polonistów w Poraju wspierać będzie grupa kibiców z Bytomia, który wybiera się w region częstochowski, by wspierać swoją drużynę w drodze po kolejne zwycięstwo. Relację live z jutrzejszego spotkania jak zwykle śledzić będzie można na naszym profilu na Facebooku. Początek spotkania o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę