Świt Skolwin – Polonia Bytom 0:0 k. 4:5

W niedzielę 17 lipca Polonia Bytom rozegrała pierwszy mecz w tym sezonie. Poloniści zmierzyli się w Szczecinie z drużyną Świtu Skolwin w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski.

Początek meczu w Szczecinie należał do gospodarzy. Polonia broniła się skutecznie i dopiero pod koniec pierwszej połowy częściej znajdowała się na połowie rywali. W 37 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Wojciech Jurek.
Grająca w osłabieniu Polonia w drugiej połowie nastawiła się na obronę. Dopiero w 78 minucie piłkarze z Bytomia stworzyli sobie idealną sytuację, aby wyjść na prowadzenie, jednak zabrakło wykończenia.

W regulaminowym czasie gry utrzymał się bezbramkowy remis i potrzebna była dogrywka, która również nie przyniosła zmiany wyniku. O awansie do I rundy Pucharu Polski zadecydowały rzuty karne, w których bezbłędni okazali się piłkarze Polonii Bytom. Bohaterem spotkania został Adrian Olszewski, który obronił strzał Krzysztofa Filipowicza.

W meczu 1/32 Pucharu Polski bytomianie zmierzą się z KKS-em 1925 Kalisz.
Świt Skolwin – Polonia Bytom 0:0 k. 4:5
Karne:
1:0 Marcin Krystek
1:1 Michał Szal
2:1 Michał Kołodziejski
2:2 Mateusz Słodowy
(2:2 Krzysztof Filipowicz – obroniony)
2:3 Patryk Stefański
3:3 Paweł Krawiec
3:4 Wojciech Mróz
4:4 Marcin Garlej
4:5 Marcin Lachowski.

Świt Skolwin: Kaczmarek – Jóźwiak (104′ Krawiec), Kronkowski, Kołodziejski, Odlanicki-Poczobut, Ładziak (74′ Krystek), G. Szczepanik, O. Szczepanik, Filipowicz, Graś, Walków (64′ Garlej).

Polonia Bytom: Olszewski – Jurek, Słodowy, Szal, Zalewski, Chrabąszcz (88′ Mróz), Januszkiewicz (64′ Stefański), Lachowski, Ceglarz, Janosik, Kowalczyk (40′ Rylukowski.

Żółte kartki: Ładziak (Świt), Jurek, Janosik, Szal, Chrabąszcz, Słodowy (Polonia)
Czerwona kartka: Jurek 37′ (za drugą żółtą)
Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę