Szymon Jopek nowym nabytkiem Polonii Bytom!

Przebywający z Niebiesko-Czerwonymi już od dłuższego czasu, 24-letni Szymon Jopek, został już oficjalnie nowym nabytkiem Polonii Bytom podczas letniego okienka transferowego! Pomocnik został do naszego Klubu wypożyczony na rok z ekstraklasowej Puszczy Niepołomice.

 

Grający w linii pomocy zawodnik stał się tym samym szóstym nowym graczem, który związał się tego lata z zespołem Królowej Śląska. Po udanych występach w letnich grach kontrolnych, zbyt długo nie zastanawiano się nad zakontraktowaniem urodzonego w Rzeszowie piłkarza, dzięki czemu kwestią czasu było, kiedy kluby z Bytomia i Niepołomic dopełnią transferowych formalności.

Szymon Jopek futbolową przygodę rozpoczynał w miejscowej Stali, skąd w 2015 roku trafił do grup młodzieżowych Pogoni Szczecin. W ekipie Portowców Szymon spędził 2,5 sezonu, debiutując w seniorskiej piłce w drużynie rezerw Pogoni na poziomie 3. ligi. Ważnym krokiem w jego karierze było przejście na początku 2018 roku do drugoligowej wówczas Stali Stalowa Wola. Na przestrzeni czterech sezonów sympatyczny gracz stał się jednym z filarów swojej drużyny, występując w blisko 120. jej ligowych meczach, przywdziewając opaskę kapitana Stali oraz stając się pewnym egzekutorem rzutów karnych.

Miniony sezon zawodnik spędził w Puszczy Niepołomice, z którą wywalczył awans do PKO Ekstraklasy, notując w zespole rewelacji Fortuna 1. Ligi 5 spotkań ligowych.

 

Wypowiedź Szymona Jopka po transferze do drużyny Niebiesko-Czerwonych:

Bardzo się cieszę, że dołączam do tak zasłużonego klubu, jakim jest Polonia Bytom. Klub jest bardzo dobrze zorganizowany, ma jasno określone i sprecyzowane cele na przyszłość, w których chcę uczestniczyć. Nie mogę się już doczekać pierwszego meczu, do zobaczenia!

 

Szymon, witamy w Polonii Bytom, życząc Ci tym samym udanego sezonu w nowych barwach!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę