“The Piano Cup” Polonia Bytom U13 za nami! Nasi górą!

Za nami intensywny weekend. W sobotę 2 lutego w Bytomiu – Szombierkach w “Hali na Skarpie” odbył się turniej “The Piano Cup” Polonia Bytom, w którym rywalizowali zawodnicy z rocznika 2006. Do naszego miasta zawitały takie drużyny jak Gwarek Tarnowskie Góry, MSPN Górnik Zabrze, Śląsk Świętochłowice, AP Champions Piekary Śląskie, Grunwald Ruda Śląska, Ruch Chorzów, GKS Jastrzębie oraz Górnik Bobrowniki. Stawkę 10 zespołów, które brały udział w turnieju ,uzupełniły dwie drużyny, które wystawił trener Polonii z rocznika 2006 – Dawid Mróz. Jak się później okazało, bytomska młodzież nie miała sobie równych, ostatecznie nasze drużyny stanęły na najwyższym i na najniższym stopniu podium. 

 

Punktualnie o godzinie 8:30 wszystkich zawodników, a także gości turnieju “The Piano Cup” Polonia Bytom, przywitał Sławomir Kamiński – Prezes Spółki Bytomski Sport Polonia Bytom, który oficjalnie rozpoczął cały cykl rywalizacji. Już na początku rywalizacji mogliśmy obserwować zarówno pierwszy, jak i drugi zespół naszych zawodników, którymi dowodził trener Dawid Mróz. Nasi zawodnicy bez problemów uporali się zarówno z Gwarkiem Tarnowskie Góry, jak i Ruchem Chorzów, wygrywając solidarnie po 2:1. W drugiej serii gier byliśmy świadkami podobnej sytuacji z udziałem naszych drużyn. Pierwsza drużyna pokonała 4:0 Śląsk Świętochłowice, co sprawiło, że drugi zespół Polonii nie chciał być gorszy i także 4:0 wygrał swoje starcie z Grunwaldem Ruda Śląska. Dobry początek w wykonaniu naszych drużyn sprawił, iż mimo drobnych potknięć w kolejnych spotkaniach, niebiesko-czerwoni wygrali swoje grupy, dzięki czemu stawili się w spotkaniach półfinałowych, w których czekały już ekipy AP Champions Piekary Śląskie oraz Gwarka Tarnowskie Góry.

 

 

Po zakończeniu rywalizacji grupowej nadeszła pora na długo wyczekiwane spotkania półfinałowe. Pierwsza drużyna Polonii Bytom U13 rywalizowała z AP Champions Piekary Śląskie, a każdy uczestnik sobotniej rywalizacji był przekonany, że niebiesko-czerwoni bez problemu poradzą sobie ze swoimi przeciwnikiem i zameldują się w wielkim finale. Nieoczekiwanie spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, a o końcowym rozstrzygnięciu zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy z Piekar Śląski i to właśnie AP Champions został pierwszym finalistą turnieju “The Piano Cup” Polonia Bytom. W drugim spotkaniu półfinałowym nasz drugi zespół za wszelką cenę nie chciał powtórzyć losu swoich kolegów, dlatego też po koncertowej grze podopieczni trenera Mroza rozbili Gwarek Tarnowskie Góry aż 5:0. Poznaliśmy już finalistów, a także uczestników spotkania o III miejsce, natomiast kilka chwil później rozpoczęła się rywalizacja o miejsca od 9 do 5. W spotkaniu o 9 miejsce Grunwald Ruda Śląska pokonał Górnik Bobrowniki 1:0. 7 miejsce zajęła drużyna Ruchu Chorzów, która pokonała 3:1 Śląsk Świętochłowice, natomiast 5 miejsce wywalczyło GKS Jastrzębie, który w ostatniej sekundzie spotkania z MSPN Górnikie Zabrze zdobyło decydującą bramkę.

 

W końcu nadeszła pora na kulminacyjny moment Turnieju “The Piano Cup” Polonia Bytom U13. W starciu o III miejsce pierwszy zespół Polonii pewnie pokonał 2:0 drużynę Gwarka Tarnowskie Góry, który ostatecznie rywalizację zakończył na 4 miejscu. Niebiesko-czerwoni mieli już w tym momencie na swoim koncie miejsce na najniższym stopniu podium, jednak każdy z kibiców obecnych w “Hali na Skarpie” liczył na ostateczny triumf naszej drużyny w turnieju. I tak też się stało. Druga drużyna Polonii po bardzo dobrym spotkaniu pokonała AP Champions Piekary Śląskie 3:1 i po ostatnim gwizdku to właśnie niebiesko-czerwoni mogli cieszyć się z końcowe zwycięstwa w rywalizacji 13-latków.

 

 

Po zakończeniu rozgrywek nastąpiła dekoracja najlepszych drużyn, a także wyłonieni zostali najlepsi zawodnicy indywidualni w trakcie trwania rywalizacji w turnieju “The Piano Cup” Polonia Bytom. Tym samym Najlepszym zawodnikiem imprezy uznany został Jakub Lampa – zawodnik AP Champiopns Piekary Śląskie, tytuł najlepszego bramkarza trafił do Pawła Zagórskiego, który strzegł bramki pierwszej drużyny Polonii Bytom, natomiast najlepszym strzelcem imprezy z 6 trafieniami na koncie okazał się Nicolas Piecka – reprezentant zwycięskiej drużyny – Polonii Bytom I. Nagrody, puchary oraz pamiątkowe medale wręczali Wice Prezydent Bytomia – Adam Fras, Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego – Jolanta Bujnarowska – Mączka, a także Sławomir Kamiński – Prezes Zarządu BS Polonia Bytom Sp. z o.o. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, a już za niecałe dwa tygodnie, 16 lutego czeka nas rywalizacja zawodników z rocznika 2008/2009 w kolejnym turnieju w ramach “The Piano Cup” Polonia Bytom!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę