Tomasz Gajda nowym zawodnikiem Polonii

26-letni ofensywny pomocnik Tomasz Gajda, został nowym zawodnikiem Polonii Bytom.  

Tomasz Gajda to wychowanek Odry Opole, który większość swojej piłkarskiej przygody spędził w województwie opolskim. Pierwsze kroki z piłki juniorskiej do seniorskiej wykonał w klubie LZS Mechnice skąd w 2015 roku trafił do Stali Brzeg, której barwy reprezentował przez kolejnych 5 sezonów.

Nowy zawodnik ma za sobą także grę na szczeblu centralnym dla Sokoła Ostróda. W 2. lidze Gajda zanotował bardzo dobry sezon 2020/2021, w którym zanotował 32 występy (w tym 31 w wyjściowym składzie), notując 5 trafień. Do Polonii Bytom, Tomasz Gajda przychodzi z MKS-u Kluczbork, którego barwy reprezentował w minionej rundzie wiosennej, notując 15 występów, 2 gole i 5 asyst. Zawodnik podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Obserwowaliśmy Tomka już podczas występów w 2. lidze, odwiedzając stadiony innych śląskich klubów. Gdyby nie kontuzja zerwanych więzadeł, pewnie dzisiaj byłby już na innym poziomie. Bacznie śledziliśmy jego sytuację i okres rekonwalescencji. Do transferu namawialiśmy go już pół roku temu, kiedy dostał zielone światło do gry, natomiast Tomek podjął wtedy decyzję, by wrócić do piłki spokojnie, bliżej swojego domu. Wiedzieliśmy jednak, że Polonia będzie kolejnym jego klubem i bardzo się cieszę, że jest już nas. Mam spore nadzieje, że Tomek będzie wiodącą postacią zespołu – przyznał Tomasz Stefankiewicz, Dyrektor Sportowy Polonii Bytom.

Tomka Gajdę witamy w Bytomiu i życzymy samych udanych występów w sezonie 2021/2022!

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę