Trening czyni mistrza – przygotowania do meczu z Foto-Higieną [WIDEO]

Ostatnie dni przepłynęły w obozie bytomskiej Polonii pod znakiem przygotowań do najbliższego meczu ligowego z Foto-Higieną. Podopieczni trenera Kamila Rakoczego są wyraźnie na fali wznoszącej, przez co wyjazd do Gaci będzie miał dla nich ważne znaczenie pod kątem przedłużenia zwycięskiej serii spotkań.

 

Relacja wideo z ostatniego treningu niebiesko-czerwonych:

 

Raport medyczny

Po zwycięskim meczu ze Ślęzą drużyna Polonii znów zbliżyła się do ligowej czołówki. Ostatnie treningi drużyny mimo urazów naszych kilku zawodników przebiegają prawidłowo i w dobrych nastrojach podopieczni trenera Rakoczego przygotowują się do sobotniego meczu. Jak wygląda raport medyczny w drużynie z Bytomia? – Konrad Andrzejczak jest już po rezonansie i w najbliższych dniach okaże się jak długa czeka go jeszcze przerwa w grze. Norbert Radkiewicz z kolei do końca tygodnia trenuje indywidualnie i nie będzie jeszcze brany pod uwagę na sobotni meczu. W sobotę nie zagra na pewno także Jacek Wuwer. Niestety jego kontuzja jest nieco poważniejsza i możliwe jest, że do końca roku będziemy musieli sobie radzić bez naszego pomocnika. Decyzję odnośnie występu Dominika Budzika podejmiemy w piątek. Na całe szczęście po drobnych urazach u Michała Płonki oraz Damiana Celucha nie ma już śladu i obaj zawodnicy, którzy są ostatnio wyraźnie w formie, będą gotowi na sobotni mecz – relacjonuje po ostatnim treningu swojej drużyny trener Kamil Rakoczy.

 

Młodzież na treningu

W ostatnich dniach szansę treningu z pierwszą drużyną otrzymali także wyróżniający się zawodnicy naszej Akademii. Sztab szkoleniowy Polonii ponownie przyglądał się zawodnikom występującym na co dzień w lidze A1, a więc Michałowi Nagrodzkiemu, Dawidowi Kozickiemu, Szymonowi Przybylskiego czy Kamilowi Szczypińskiemu. Każdy z nich po raz kolejny otrzymał szansę zaprezentowania się na tle III-ligowych zawodników. – W każdym tygodniu zapraszamy na treningi zawodników z Akademii, którzy notują bardzo dobre występy w rozgrywkach młodzieżowych. Przyglądamy się ich grze, a także statystykom strzeleckim. Wraz ze sztabem decydujemy kto w danym dniu dołączy do treningów z pierwszą drużyną. Dla naszej młodzieży to coś wielkiego. Te treningi to dla nich wielka szansa. Pozwalają rozwijać ich myślenie i postępowanie na boisku. Dzięki temu łatwiej się im wdrożyć do zespołu – przekazał trener Polonii, który jak dobrze wiemy lubi stawiać na wychowanków.

 

Operacja “Gać”

Czy któryś z naszych młodych zawodników ma szansę znaleźć się w meczowej kadrze na najbliższy mecz z Foto-Higieną? O tym dowiemy się po piątkowym treningu. Przygotowania do meczu w Gaci idą pełną parą, a trener Rakoczy wraz ze swoim sztabem jest już po analizie swojego najbliższego przeciwnika: – W ostatnich dniach przyglądaliśmy się naszemu rywalowi. Analizujemy w jakim ustawieniu może w sobotę zagrać i pod to dobieramy najbliższe treningi. Foto-Higiena Gać to niezwykle trudny i wymagający przeciwnik na własnym boisku. Są dobrze zorganizowani, a w ostatnich tygodniach notują dobre wyniki, jak choćby wygrany mecz we Wrocławiu ze Ślęzą. Czeka nas trudna przeprawa. W sobotnim meczu musimy być mocno skoncentrowani i zdeterminowani, aby zanotować kolejne zwycięstwo. Zrobimy wszystko, aby znów trzy punkty powędrowały do Bytomia – zakończył optymistycznie szkoleniowiec niebiesko-czerwonych.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę