Uroczyste zwieńczenie letnich przygotowań. Przed sparingiem z Góralem

Już jutro Polonia zagra ostatni sparing przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022. Naszym rywalem będzie beniaminek IV ligi – Góral Żywiec.

W ubiegłym tygodniu mierzyliśmy się na wyjeździe z drugoligowym Hutnikiem Kraków. Spotkanie było bardzo wyrównane, a Polonia momentami wyglądała bardzo dobrze na tle rywala z wyższej klasy rozgrywkowej. Mecz zakończył się bramkowym remisem 1:1 (0:0), a dla Niebiesko-Czerwonych debiutancką bramkę zdobył pozyskany tego lata Marek Krotofil.

Wyjazdowy mecz w Żywcu to pokłosie jubileuszu, jaki obchodzi Góral. Założony w 1956 roku klub, będzie tego dnia świętował swoje 65-lecie. Za sprawą dobrych relacji z „Góralami” nie mogliśmy odmówić zaproszenia na tak ważne wydarzenie dla klubu i całego środowiska, skupionego wokół niego. Choć trzeba przyznać, że najlepszym zwieńczeniem jubileuszowego sezonu był prezent samych zawodników, którzy rzutem na taśmę awansowali do IV ligi. Warto przybliżyć okoliczności tego sukcesu. Na kolejkę przed końcem bliżej awansu była żywiecka Koszarawa. Góral myśląc o awansie, musiał wygrać swój mecz i liczyć na potknięcie lokalnego rywala z Sołą Rajcza. Koszarawa niespodziewanie uległa zespołowi z Rajczy 0:1, tymczasem Góral w kapitalnym stylu wygrał u siebie aż 5:0 z Podhalanką Milówka.

Dla Polonistów będzie to ostatnia gra przed inauguracją zmagań o punkty, która będzie miała miejsce 8 sierpnia o godzinie 13:00, gdy na wyjeździe będziemy rywalizować z Miedzią II Legnica. Choć na murawie pojawią się zawodnicy z pierwszego składu, to w Żywcu szansę otrzyma szersza grupa młodzieżowców, którzy coraz śmielej pukają do drzwi seniorskiej szatni. Dla „Górali” będzie to przedostatni mecz przed rozpoczęciem IV ligi, która jest datowana na 14-15 sierpnia, jednak w najbliższy weekend poza sprawdzianem z Niebiesko-Czerwonymi, zagrają jeszcze w ramach I rundy okręgowego Pucharu Polski podokręgu Żywiec z Podhalanką Milówka. Możemy być pewni, że emocji tego dnia nie zabraknie, a będą one dodatkowo podkręcone przez liczną grupę kibiców obu zespołów, którzy pojawią się tego dnia na stadionie. O rezultacie spotkania dowiecie się po ostatnim gwizdku arbitra, lecz postaramy się o relacjonowanie wydarzeń na bieżąco za pośrednictwem Instastories na naszym Instagramie:

Instagram

Mecz Kontrolny
Góral Żywiec – Polonia Bytom

31.07.2021 r. godz. 15:00
Kazimierza Tetmajera 50, 34-300 Żywiec

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę