W piątek Polonia zagra sparing z Dramą Zbrosławice

Ligowe mecze o punkty naszej drużyny w 2021 roku zakończyły się w minioną sobotę. W ramach krótkiego roztrenowania, Poloniści zagrają jeszcze jednak w tym roku jedno spotkanie. W najbliższy piątek spotkają się oni w meczu kontrolnym z Dramą Zbrosławice.

 

Wydarzenie będzie zwieńczeniem jesiennego cyklu treningowego drużyny Polonii. Szansę zaprezentowania się na tle przeciwnika będą mieli w naszej drużynie w większości zawodnicy, którzy w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 na III-ligowych boiskach grali nieco mniej, bądź przez dłuższy czas zmagali się z problemami zdrowotnymi. Kadrę Królowej Śląska na to spotkanie uzupełnią także wyróżniający się zawodnicy naszych dwóch, najstarszych drużyn młodzieżowych Akademii Piłkarskiej oraz kilku zaproszonych na ten mecz zawodników testowanych.

 

Dla niebiesko-czerwonych pomimo różnicy dwóch klas rozgrywkowych, piątkowy mecz będzie solidnym sprawdzianem. Dobrze znana nam z poprzednich spotkań kontrolnych Drama Zbrosławice to tegoroczny lider bytomsko-zabrzańskiej Ligi Okręgowej. Drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Dwojaka przegrała na inaugurację sezonu z Orłem Miedary, by później… zwyciężyć w czternastu kolejnych spotkaniach z rzędu. Zmagania na tym poziomie rozgrywkowym zakończyły się już co prawda z początkiem listopada, jednak nasz piątkowy przeciwnik rozgrywa jeszcze mecze sparingowe w ramach jesiennego roztrenowania. Formę naszego sparingpartnera sprawdziły ostatnio rezerwy Rakowa Częstochowa oraz Podlesianki Katowice.

 

Piątkowy mecz na sztucznej murawie obiektu Silesii Miechowie rozpocznie się o godzinie 18:00. Po nim drużyna bytomskiej Polonii uda się na zasłużony odpoczynek, a do treningów powróci 10 stycznia przyszłego roku.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę