Walkower na korzyść Polonii Bytom w meczu ze Stilonem Gorzów Wlkp.

Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN zweryfikowała rozegrane w dniu 24 września bieżącego roku zawody mistrzowskie rozgrywek 3. ligi grupy III z udziałem zespołów Polonii Bytom oraz Stilonu Gorzów Wielkopolski jako walkower 3:0 na korzyść drużyny Niebiesko-Czerwonych.

W rozegranym tydzień temu meczu drużyna Polonii Bytom pokonała gorzowian 2:1. W zespole gości podczas trwania zawodów nastąpiły trzy zmiany w meczu, odpowiednio w 31′, 71′, 76′ oraz 79′ minucie gry. Wymiana zawodników dokonana w 79′ minucie meczu nastąpiła podczas czwartej przerwy w grze, natomiast regulamin rozgrywek 3. ligi zezwala na dokonanie zmian zawodników w trzech przerwach w grze (nie licząc przerwy pomiędzy pierwszą a drugą połową).

Posługując się dzisiejszą decyzją Organu prowadzącego rozgrywki 3. ligi czytamy, że klub z Gorzowa Wielkopolskiego złożył wyjaśnienia, w których czwartą zmianę argumentował konsultacją z zespołem sędziowskim. Regulamin rozgrywek w tym przypadku jasno wskazuje, iż dokonana ostatnia zmiana nie mogła mieć miejsca.