Wielkie emocje w meczu z liderem. Polonia – Wisła 75:79

Szkoda i żal, szkoda i żal. Mimo dwudziestopunktowej przewagi koszykarze Polonii ostatecznie ulegli Wiśle Kraków 75:79. Szkoda i żal.

Pierwsza połowa sobotniego meczu była bezsprzecznie i bezwarunkowo najlepszą częścią gry bytomian w tym sezonie. “Poloniści” lawirowali między dyspozycją cudną, a świetną, rozpływali się po parkiecie i w szybkim ataku, i w grze kontrolowanej. Rzucić 50 “oczek” w 20 minut drużynie, która traci średnio 66 pkt. w meczu to wynik więcej niż znakomity. Podopieczni Mariusza Bacika zdobyli aż 17 punktów w transition, trzech zawodników było do przerwy w podwójnej zdobyczy, a różnica dzieląca Polonię od Wisły wystrzeliła do dwudziestu (50:30).

Oglądając pierwsze dwie kwarty postronni obserwatorzy mogliby mieć problemy z rozpoznaniem, która drużyna aktualnie lideruje tabeli. “Wawelskie Smoki” były ewidentnie stłamszone dobrą postawą i czarem energii rywali. Dopiero po zmianie stron krakowianie udowodnili, że ich tegoroczna forma nie wzięła się z przypadku. Bezbłędnie w drugiej połowie zagrał Jan Rerak, który w tej części gry zdobył 17 pkt. Defensywa bytomian miała ogromne problemy z jego drive’ami pod kosz, które dodatkowo napędzały tempo i nastroje “Wiślaków”.

Ostatnie minuty to najprawdziwsza kanonada emocji. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, wszystko ważyło się do ostatnich sekund. Po znakomicie rozegranym aucie bytomianie za sprawą Emila Podkowińskiego zbliżyli się na dystans dwóch “oczek” (75:77). Niestety odpowiedź przyjezdnych była dobijająca – po koszu Reraka znów odskoczyli na cztery punkty. Jednym słowem końcówka należała do ekipy Piotra Piecucha, rozgrywającej w sposób przemyślany decydujące posiadania.

Brawa dla “Polonistów” za świetny mecz – byli o krok od pokonania niepokonanych. Zabrakło tak niewiele.

BS Polonia Bytom – TS Wisła Platinum Kraków 75:79 (25:20, 25:14, 17:27, 8:18)

Polonia: Podkowiński 21, Kujon 16, Bączyński 13, Lewiński 13, Jagoda 8, Serwański 4, Kucharski 0.

Wisła: Rerak 21, Zgłobicki 15, Żaczek 10, Maj 9, Włodarczyk 8, Chrabota 7, Wojciechowski 5, Siwak 2, Mozdyniewicz 2, Gorgoń 0, Natkaniec 0.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę